خرید پیچو مهره خروسکی

خرید پیچ و مهره ی خروسکی

یافتن محل خرید و فروش انواع پیچ و مهره خروسکی یکی از نیازهایی است که احساس می شود. مصرف کنندگان این نوع پیچ و مهره ها اغلب اوقات تلاش میکنند تا تامین کننده اصلی این فرآورده را یافته و نیازهای خود را از آن تهیه نمایند.مهره ها از زیر مجموعه های بخش اتصالات هستند دارای انواع بسیار مختلفی می باشند مشهورترین آن ها مهره های شش گوش،کاسه نمدی، چاک دار و خروس کی هستند .مهره ها معمولاً از مفتول های آهنی، فولادی، استیل، آلیاژی و برنجی تولید می شوند.

پرمصرف ترین نوع آنها نوع آهنی و پولادی است پس از آن ها از مهره های استیل و آلیاژی استفاده می شود مهره های برنجی معمولاً کم مصرف ترین نوع این محصولات هستند. با این حال مصرف آنها نیز در صنایع مختلف بسیار زیاد می باشد.

خدمات آرین پیچ

پیچ و مهره خروسکی چیست؟

مهره های خروسکی  به دسته ای از مهره ها گفته می شود که دارای دو لبه بوده که بتوان با دست ابزار ویژه به راحتی آن‌ها را باز و بسته کرد. مهره های خروسکی معمولاً در مواردی استفاده میشود چه نیاز است با سرعت و به دفعات باز یا بسته شوند.این محصولات در صنایع مختلف ای کارایی دارند در بیشتر موارد فشار زیادی بر آن ها وارد نمی شود گاهی هم ممکن است در مواردی استفاده شوند که نیاز است فشار زیادی را تحمل نمایند که در این مواقع ممکن است از نوع چدنی آنها (داکتیل) استفاده شود.

پیچ های خروسکی به نوعی از پیچها گفته می شود که سر آنها دو لبه بوده که برخی از اشخاص به آنها پیچ تاجدار و برخی دیگر پیچ خروسکی می گویند. این پیچ ها معمولاً در مواردی استفاده میشود چه نیاز است با دست سفت یا شل شوند و همچنین ممکن است بارها باز یا بسته شود. نوع سفید آن ها در بازار بیشتر مشاهده شده و در صنایع چوب به وفور و مقدار زیاد مصرف می شوند،میتوان پیچ ومهره چوب هم محسوب شوند.

برای مشاوره و خرید انواع پیچ و مهره، واشر و .. مطابق با استانداردهای جهانی کافیه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید تا بهترین و مناسبترین پیچ ومهره با گرید های بالا و بهترین کیفیت را از فروشگاه آرین پیچ خریداری فرمایید

ویژگی های پیچ ومهره آلنی

استاندارد های پیچ و مهره خروسکی

پیچ و مهره ها بر اساس موارد استفاده همچنین شکل و مواد به کار رفته در آنها دارای دسته بندی های مختلفی می باشند همچنین استانداردهای بسیار متنوعی برای هریک از آنها تعریف شده است.پیچ و مهره های خروسکی نیز دارای استانداردهای ویژه‌ای می باشند، مهره های خروسکی اغلب براساس استاندارد DIN315 تولید شده و به کار گرفته می شود. پیچ های خروسکی اغلب مواقع بر اساس استاندارد DIN316 تولید شده و و در موارد تعریف شده برای آن ها استفاده می شوند

مشخصات فنی پیچ ومهره ی خروسکی

مهره ها برای بستن و مهار کردن اتصالهای پیچی بکار می روند .جنس مهره باید متناسب با جنس پیچ انتخاب شود. نوع دنده مهره و پیچ نباید یکسان باشد و برای پیچ هایی که به مهره نیاز دارند همراه با خود مهره عرضه می شوند.مهره ها اکثراً به فرم شش گوش ساخته می شوند و فرم چهار گوش آن نیز در مهره های کوچک و ساده متداول می باشد . علاوه بر دو فرم شش گوش در صورت لزوم ممکنست مهره ها دو پهن و یا هشت گوش نیز ساخته شوند .

  • All
  • آهنی خود رنگ (بدون آبکاری)
  • قفلی
  • مهره
  • گالوانیزه(سفید)

مهره ها بسته به کاربردشان، در انواع مختلفی تولید شده اند که عبارتند از:

اين مهره پر مصرفترين مهره در تمام صنايع ميباشد . شش گوش بوده و در انواع كلاسها معرفي شده است .

اين مهره به نام مهره خروسكي به دليل شكل ظاهري خود معرفي شده است .

اين مهره شش گوش بوده ولي قطر آن نسبت به مهره هاي معمولي كمتر ميباشد كه به آن مهره باريك ميگويند .

اين مهره شش گوش بوده  و با كلاس 5.4  معرفي شده است .

اين نوع مهره چهار گوش ميباشد

اين مهره به نام مهره چشمي يا مهره قلابي معروف ميباشد .

اين مهره چهار گوش و با ارتفاع زياد ميباشد

اين نوع مهره يك طرف آن سر بسته ميباشد .

اين مهره با نام مهره جوش معروف است . اين مهره در دو شكل چهار گوش و ششگوش معرفي شده  و به دليل 3 زائده كه بر روي يك طرف مهره موجود ميباشد براي جوش دادن  اين مهره بر روي قطعات خاص استفاده ميشود .

اين مهره به نام مهره تاجدار يا چاكدار معروف ميباشد . به دليل شكل ظاهري در 2 تيپ A, B   معرفي ميگردد .يك طرف اين مهره شيارهايي دارد كه بعد از بسته شده مهره ميتوان از بين شيار ها يك نوع پين به نام اشپيل را عبور داد .

اين مهره يك نوع مهره با ارتفاع كم يا همان باريك ميباشد .

اين مهره شش گوش بوده ولي قطر آن نسبت به مهره هاي معمولي كمتر ميباشد كه به آن مهره باريك ميگويند .

اين مهره از نوع قفلي ميباشد . اين مهره به دليل شكل ظاهري  و عملي كه بر روي اين مهره به هنگام توليد انجام ميشود هنگام بسته شدن بايد با آچار محكم شود كه بعد از بسته شده به سختي باز ميشود .

اين مهره نيز يك نوع مهره قفلي ميباشد كه در يك طرف آن يك نوع تفلون قرار داده شده كه هنگام بسته شدن به سختي بسته  و بعد از بسته شدن به سختي باز ميگردد .

اين مهره يك طرف آن بسته بوده و شبيه به يك گنبد ميباشد .

قیمت پیچ و مهره ی خروسکی

در تمامی فروشگاه ها و مراکز اینترنتی می توانید انواع پیچ های خروسکی را تهیه نماییدلیست قیمت انواع پیچ و مهره های خروسکی را در سایت ای پیچ مشاهده نماییدسایت ما انواع پیچ و مهره های خروسکی را ه صورت عمده و خرده به فروش می رساندقیمت پیچ و مهره های خروسکی ما مناسب ترین قیمت می باشد

برای تهیه این نوع پیچ و مهره ها می توانید با ما تماس بگیرید و سفارشات خود را ثبت نمایید تا در اسرع وقت برای شما عزیزان ارسال گردد.

رزوه ی مهره خروسکی

رزوه ی مهره خروسکی به صورت ماشینی و ضخیم می باشد و به وسیله قالب بندی تولید می شود.دلیل ضخامت آن فشار های زیادی است که بر روی این مهره متحمل می شود.کار اصلی زائده های دو طرف مهره باز کردن و بستن آسان مهره از پیچ می باشد و یا به وسیله آن مهره را در پیچ سفت نمود.وجود شیار ها و بلند بودن گام های رزوه باعث بالا رفتن سرعت باز و بسته کردن می شود.این نوع مهره یکی از اتصالات معمول و رایج می باشد که به وسیله آن می توان دو قطعه را به یکدیگر متصل نمود.مهره خروسکی می تواند از جنس چدن نشکن و یا داکتیل تولید شود و به همین علت مقاومت بالایی را از خود نشان می دهد.علاوه بر این در برابر زنگ زدگی و رطوبت نیز مقاومت بالایی از خود نشان می دهد.

انواع دیگر مهره های خروسکی از جنس آهن و یا استنلس استیل می باشند که دارای دو کلاس 304 و 316 هستند.مهره های خروسکی دیگری هستند که از جنس گالوانیزه سفید تولید می شوند و روی آن ها آبکاری می شود.

خرید آنلاین
مشاوره قبل خرید
در کمترین زمان
با اطمینان خرید کنید
آرین پیچ
خرید آنلاین پیچ و مهره آلنی

کاربرد مهره های خروسکی

 اتصال قطعات به یکدیگر

• اتصال سولجر توسط بولت عصایی

• اتصال لوله های پشت بند قالب

• اتصال واشر کاس ، دولول یا دولوله

کاربرد مهره های خروسکی در صنایع

همچنین صنایعی که در آنها مهره بولت یا مهره خروسکی مورد استفاده قرار می گیرد به شرح زیر است

• صنعت ساختمان سازی

 

 

• صنایع نفت و گاز

• صنایع آب و فاضلاب

• صنعت راه سازی

• صنعت پتروشیمی

ویژگی های پیچ ومهره آلنی

برای مشاوره و خرید انواع پیچ و مهره، واشر و .. مطابق با استانداردهای جهانی کافیه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید تا بهترین و مناسبترین پیچ ومهره با گرید های بالا و بهترین کیفیت را از فروشگاه آرین پیچ خریداری فرمایید

عرضه انواع پیچ و مهره خروسکی

بازرگانی پیچ و مهره آرین انواع پیچ و مهره های با کیفیت صنعتی را در سایزهای مختلف برای مصرف کنندگان به متقاضیان این محصول تامین می نماید و به سراسر کشور ارسال می کند.

سوالات متداول(FAQ)

انواع خاصی پیچ و مهره خروسکی برای جذب لرزش طراحی شده‌اند. این نوع از واشرها معروف به واشر ارتعاشی یا واشر لرزش هستند و آنها معمولا از فلز ساخته نمی‌شوند. بلکه آن‌ها از یک ماده نرم‌تر مانند پلاستیک، لاستیک یا اورتان ساخته شدند. مواد نرم‌تر مانند این‌ها در جذب لرزش نسبت به مواد سخت از جمله فلز موثرتر عمل می‌کنند. اگر از اتصال‌دهنده‌های پیچ و مهره‌ای برای اتصال دو شیء استفاده شود و یکی از آن اشیاء به طور مداوم ارتعاش کند؛ استفاده از واشرهای جذب کننده لرزش، شیء دیگر را از آسیب محافظت می‌کند.

شکل های مختلف و استاندارد های متفاوتی ساخته می شوند . پرکاربرد ترین نوع پیچ آلنی در صنعت استاندارد DIN912 معروف به سری 1960 است. چرا که پیچ آلنی در واقع تکنولوژی جدیدی در اتصالات صنعتی است که در اواسط دهه 40 قرن بیستم ابداع شد و در ابتدا ایراداتی در ابعاد و استاندارد های تولید وجود داشت که این اشکالات به تدریج رفع و استاندارد نهایی در سال 1960 بدست آمد که بصورت نیم دنده و با سختی 38 الی 45 راکول و ابتدا فقط بصورت فولادی و بعدها بصورت استیل نیز تولید شد. این استاندارد از پیچ آلن با نام انگلیسی Socket head cap screws می باشد. استاندارد دیگر پیچ آلنی مربوط به پیچ آلن مغزی است که معمولا بصورت اینچی تولید می شود و از استاندارد ASTM F912 تبعیت می کند و با نام انگلیسی Socket Set Screws خوانده می شود. نوع دیگر پیچ آلنی سر تخت است که با لبه کنیک تولید می شود و در واقع برای سطوح نرم قابل استفاده است که پس از اتصال در داخل سطح کار وارد شده و بر روی سطح بنشیند. پیچ آلنی سر تخت طبق استاندارد ASTM F835 تولید می شود.

انواع دیگر واشرها از ورود آب و مایعات جلوگیری می‌کنند. آن‌ها اغلب در لوله‌های آب و اتصالات برای ایجاد مهر و موم ضد آب استفاده می‌شوند؛ مانند واشرهای جذب کننده لرزش. واشرهای آب‌بندی مایع از یک ماده نرم ساخته شدند که قادر به فشار کامل بر روی سطح جسم هستند.

توزیع بار اتصال‌دهنده‌ها

هدف اصلی اکثر واشرها توزیع یکنواخت بار اتصال‌دهنده‌ها است که از پیچ و مهره استفاده می‌کنند. اتصال‌دهنده‌هایی که از پیچ و مهره استفاده می‌کنند، در معرض استرس نیروهای مختلف قرار دارند. به عنوان مثال، پیچ کردن یک پیچ به چوب، ممکن است که باعث شکسته شدن چوب در سطح شود. واشرها با توزیع یکنواخت بار اتصال‌دهنده‌ها روی سطح مواد، خطر بروز چنین صدماتی را کاهش می‌دهند. همه مواد نیاز به استفاده از واشر ندارند؛ اما در مورد چوب و سایر مواد نسبتا نرم، واشرها برای محافظت در برابر صدمات ناشی از استرس در هنگام سفت شدن اتصال‌دهنده پیچی به داخل مواد مفید هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − شش =