خرید انواع واشر

واشر چیست: واشِر (به انگلیسی: Washer) حلقه‌ای است از جنس فلز یا گاه لاستیک. واشرها معمولاً جهت توزیع بار پیچ و مهره‌ها استفاده می‌شوند.گاهی برای اشاره به درزبند نیز از کلمه واشر استفاده می‌شود درحالی که درزبند وظیفه جلوگیری از نشت را بر عهده دارد.چون نیروی اصطکاکی مهره بر روی پیچ کم است با اضافه کردن واشر بین مهره و قطعه اتصال،مقدار اصطکاک را افزایش می دهد.که از بازشدن مهره جلوگیری می‌کند.واشر انواع مختلفی دارد که هر یک به منظور خاصی استفاده می‌شود.

انواع واشر

تصویرکدنامقیمت
DIN125واشر تختپیام دهید
DIN126واشر تختپیام دهید
DIN127واشر فنریپیام دهید
DIN128واشر فنری موجیپیام دهید
DIN137واشر تخت موجیپیام دهید
DIN435واشر ریلیپیام دهید
DIN2093واشر فنر بشقابی A/Bپیام دهید
DIN6796واشر فنر بشقابی ضخیمپیام دهید
DIN6916واشر HVپیام دهید
DIN6918واشر ریلیپیام دهید
DIN617واشر ریلیپیام دهید
DIN7989واشر تخت ضخیمپیام دهید
MNG452واشر قفلی آج دارپیام دهید
DIN7967واشر قفلیپیام دهید
DIN25201واشر نوردلوک(NORDLOCK)پیام دهید

خدمات آرین پیچ

کاربرد واشر چیست

کاربرد واشر خورشیدی

مشخصات و جنس واشر خورشیدی

واشر خورشیدی

از این نوع واشر در صنایع پتروشیمی ، نفت و گاز ، صنایع برق و خودرو ، اتصال سازه ها و … استفاده بسیاری می شود .

کاربرد واشر خورشیدی

از پر کاربرد ترین نوع واشر ها، واشر خورشیدی است که به آن واشر ستاره ای نیز گفته می شود و این به خاطر شکل ظاهری این واشر که دارای لبه های برجسته ای است و باعث فرو رفتن واشر در سطح اجسام می شود و از باز شدن مهره و پیچ جلوگیری می کند و در اتصالات استحکام زیادی رو می افزاید.این واشر به لحاظ ظاهری به دو شکل با دندانه های رو به داخل و رو به خارج وجود دارد. این دندانه ها از شل شدن اتصال در برابر لرزش جلوگیری میکند.واشر خورشیدی از اهن و استنلس استیل است .خاطر همین در اکثر کشور های پیشرفته از واشر خورشیدی بیشتر استفاده می شود و استاندارد  DIN 6798 است .

انواع واشر های آلمینیومی

کاربرد واشر آلمینیومی

از پر کاربرد ترین نوع واشر ها، واشر خورشیدی است که به آن واشر ستاره ای نیز گفته می شود و این به خاطر شکل ظاهری این واشر که دارای لبه های برجسته ای است و باعث فرو رفتن واشر در سطح اجسام می شود و از باز شدن مهره و پیچ جلوگیری می کند و در اتصالات استحکام زیادی رو می افزاید.این واشر به لحاظ ظاهری به دو شکل با دندانه های رو به داخل و رو به خارج وجود دارد. این دندانه ها از شل شدن اتصال در برابر لرزش جلوگیری میکند.واشر خورشیدی از اهن و استنلس استیل است .به همین علت در اکثر کشور های پیشرفته از واشر خورشیدی بیشتر استفاده می شود و استاندارد  DIN 6798 است .

انواع واشر های آلمینیومی

از این نوع واشر در صنایع پتروشیمی ، نفت و گاز ، صنایع برق و خودرو ، اتصال سازه ها و … استفاده بسیاری می شود .

تولید کننده انواع واشر آلومینیومی

برای انتخاب واشر مناسب باید نکاتی را رعایت کنیم که در ادامه برخی از این نکات را مرور می‎کنیم.

بورس واشر مسی با کیفیت

واشر مسی یا واشرهای مسی عضوی از اتصالات مسی است که واسط بین بدنه پیچ مسی و مهره مسی میباشد و به صورت جسمی حلقه ای میباشد.واشر مس نرم و چکش پذیر است البته نوع خالص آن این گونه بوده ، ولی آلیاژ ترکیبی آن به این صورت نیست.واشر های مسی عموما خاصیت شکل پذیری دارند و قرمز مایل به نارنجی رنگ میباشند و همچنین واشر های مس رسانایی گرما و الکتریکی بالایی دارند.مشخصات ابعادی این واشر ها شامل:قطر درونی و بیرونی و ضخامت آن می باشد.

 

کاربرد واشر مسی

از واشر مسی عمدتا بمنظور یکنواخت نمودن توزیع نیرو، و یا کاهش اصطکاک و یا افزایش نیروی اتصال استفاده می شود.شما عزیزان می توانید این نوع واشر را در سایزها و ابعاد متنوع در فروشگاه آنلاین آرین پیچ به تعداد دلخواه خود تهیه فرمایید.

خرید آنلاین
مشاوره قبل خرید
در کمترین زمان
با اطمینان خرید کنید
آرین پیچ
خرید آنلاین پیچ و مهره آلنی

لیست قیمت واشر مسی

واشر مسی ؛ در این فروشگاه انواع واشر مسی با سایز های مختلف موجود می باشد. جنس های مسی مثل واشر مسی به دلیل بالا بودن رسانا الکتریکی در صنعت برق و ارتینگ استفاده زیادی دارد. فروشگاه آرین پیچ تولید و عرضه کننده انواع واشر های مسی می باشد.انواع پیچ و مهره و واشر را در آرین پیچ با تعداد و ابعاد مختلف و با کیفیت بالا عرضه می گردد.آرین پیچ فروشگاه آنلاینی است که در آن هر نوع پیچ و مهره و واشر موجود است.و شما عزیزان می توانید  در کمترین زمان ممکن آن ها را تهیه نمایید.

جدول استاندارد واشر

این محصول به طور معمول با استانداردهای آلمانی DIN تعریف می شوند از جمله: مدل تخت DIN 125، مدل فنری DIN 127، مدل فنری موجی DIN 128، مدل مربعی یا پلیت DIN 436، خار DIN 471، مدل بشقابی DIN 2093، مدل های خورشیدی DIN 6797 و DIN 6798 و واشر DIN 6916 (که معمولا با پیچ های گل درشت HV صنایع ساختمانی DIN6914 و مهره آن DIN 6915 به کار میرود).

انجمن استاندارد ملی آمریکا ANSI استانداردهایی را برای انواع واشرهای تخت تعریف کرده است. استاندارد انگلیسی BS 4320 هم نوع تخت فلزی آن را از فرم A تا فرم  Gبر اساس تفاوت در قطر خارجی و ضخامت آنها نامگذاری کرده است.

 

 
جدول استاندارد واشر

واشر سيل كننده

واشر سیل کننده Sealing Washer  داراى یک لایه نئوپرون در زیر خود است و کاربرد آن برای آب‌بندى است. منظور از سیل کننده در این واشر، آب بندى و مهر و موم کردن است. لایه نئوپرون در زیر این واشر به کمک لایه فلزى که در نزدیکی پیچ قرار گرفته به سادگی آب بندى را انجام مى‌دهد و لایه لاستیکی در این واشر، باعث دمپ شدن ارتعاشات می‌شود. کاربرد این واشر بیشتر در محیط‌ها و اتصالاتی که در معرض ورود و خروج آب و هوا هستند، بیشتر است.

کاربرد واشر

نواع خاصی از واشر، لقی مهره یا پیچ را برطرف می‌کنند، این واشرها طراحی خاصی دارند و به آن واشر قفل می‌گویند. واشر قفل می‌تواند در شلک‌ها متنوعی مانند حلقه ای، ستاره ای، موجی یا طرح‌‌‌های دیگر تولید شوند.از دیگر کاربرد واشرها برای اتصال 2صفحه تخت است که می‌تواند زیر سرپیچ و یا روی مهره نصب شده و استحکام بیشتر اتصال را فراهم کند.در اتصالات موادی که استحکام بالایی ندارند، مانند پلاستیک، برنج یا آلومینیوم، برای حفظ و مراقبت از سطوح از واشر استفاده می‌کنیم تا فشار وارد شده از سمت پیج و مهره را کاهش دهیم. همچنین در سطوح بسیار نازک از واشر برای ایجاد ضخامت مطلوب در محل اتصال، استفاده می‌شود.

استفاده از دو واشر در محل اتصال، زمانی لازم می‎شود که پیچ به واشر فشار وارد کرده و آن را خم کند، بنابراین با یک واشر کوچک‌تر در زیر واشر بزرگ، از خم شدن آن جلوگیری می‌کنند.از واشرها برای توزیع فشار پیچ به طول یکنواخت در قسمت اتصال و همچنین برای جلوگیری از چرخش پیچ و مهره یا دفورمه شدن شکاف، در طی فرایند سفت شدن پیچ و مهره نیز استفاده می‌شود. به دلیل اینکه حفره پیچ معمولا در قطعات بزرگ‌تر از اندازه پیچ است، بنابراین وجود یک واشر برای تقسیم فشار و جلوگیری از دفورمه شدن شکاف و پیچ، لازم است.

ویژگی های پیچ ومهره آلنی

برای مشاوره و خرید انواع پیچ و مهره، واشر و .. مطابق با استانداردهای جهانی کافیه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید تا بهترین و مناسبترین پیچ ومهره با گرید های بالا و بهترین کیفیت را از فروشگاه آرین پیچ خریداری فرمایید

واشر قفل كننده گوه اى

يكى ديگر از انواع واشر قفل كننده گوه اى است. واشر قفل كننده گوه اى يا Wedge Locking Washer براى مواردى به كار مى رود كه ارتعاش شديد داشته باشيم. اين واشر به دليل دارا بودن قسمت گوه اى ميانى آن با اين نام خوانده مى شود. قسمت هاى آن به خوبى در هم قفل مى شوند. در زير نمونه اى از اين نوع واشر را مشاهده مى كنيد.

واشر تخت

واشر برجسته

واشر تخت ساده ترين و در دسترس ترين واشر مى باشد. براى توزيع بارهاى كم و يا به عنوان يك اسپيسر(فاصله انداز) استفاده مى شود. نمونه اى از اين نوع واشر را در شكل زير مشاهده مى كنيد. نام انگليسى اين واشر Flat Washer مى باشد.

واشر برجسته

واشر برجسته يا پرداخت شده با نام Finishing Washer شناخته مى شود. در مواردى به كار مى رود كه زيبايى كار برايمان داراى اهميت باشد. اين نوع واشر داراى يك لايه ضخيم و گود مانند در اطراف خود مى باشد. پيچ كاملا در آن فرو مى رود. در زير نمونه اى از اين نوع واشر را ملاحظه مى كنيد:

واشر لب پر

يكى ديگر از انواع واشر واشر لب پر است. واشر لب پر نوعى از واشر است كه براى مكان هاى داراى محدوديت فضا به كار مى رود. اين واشر ها از يك لبه خود داراى يك بريدگى هستند كه باعث مى شود در فضاهاى محدود قرار گيرند.

برای مشاوره و خرید انواع پیچ و مهره، واشر و .. مطابق با استانداردهای جهانی کافیه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید تا بهترین و مناسبترین پیچ ومهره با گرید های بالا و بهترین کیفیت را از فروشگاه آرین پیچ خریداری فرمایید

واشر مربعى

واشر مربعى يا Square Washer به دليل دارا بودن شكل مربعى با اين نام خوانده مى شود. در زير نمونه اى از اين واشر را مشاهده مى كنيد.

نكته: واشرها را از جنس هاى متفاوتى مى سازند. معمولا بر روى بعضى واشر ها عباراتى همانند 316 يا A4 Stainless Steel ذكر مى گردد كه بيان كننده متريال آن است. متريال هاى استنلس استيل با گريد A4 و A2 در برابر محيط هاى خورنده مقاوم هستند. البته گريد A4 در برابر محيط هاى نمك دار و آب دريا نيز مقاوم است

مزایای واشرها

بورس واشر فنری با کیفیت

کاربرد واشر فنری

واشر مسی یا واشرهای مسی عضوی از اتصالات مسی است که واسط بین بدنه پیچ مسی و مهره مسی میباشد و به صورت جسمی حلقه ای میباشد.

واشر مس نرم و چکش پذیر است البته نوع خالص آن این گونه بوده ، ولی آلیاژ ترکیبی آن به این صورت نیست.واشر های مسی عموما خاصیت شکل پذیری دارند و قرمز مایل به نارنجی رنگ میباشند و همچنین واشر های مس رسانایی گرما و الکتریکی بالایی دارند.

مشخصات ابعادی این واشر ها شامل:

قطر درونی و بیرونی و ضخامت آن می باشد.

شما عزیزان می توانید این نوع واشر را در سایزها و ابعاد متنوع در فروشگاه آنلاین آرین پیچ به تعداد دلخواه خود تهیه فرمایید.

کاربرد واشر فنری

از واشر فنری عمدتا بمنظور یکنواخت نمودن توزیع نیرو، و یا کاهش اصطکاک و یا افزایش نیروی اتصال استفاده می شود.

برای مشاوره و خرید انواع پیچ و مهره، واشر و .. مطابق با استانداردهای جهانی کافیه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید تا بهترین و مناسبترین پیچ ومهره با گرید های بالا و بهترین کیفیت را از فروشگاه آرین پیچ خریداری فرمایید

خرید پیچ و مهره

جنس واشر

جنس واشر از جنس فلز یا پلاستیک ساخته شده و متناسب با پیچ و مهره انتخاب می‌شود. واشرهای فلزی با استاندارد‌های گوناگون در جنس‌های مختلفی مانند آهن، لیست قیمت پیچ و مهره خشکه و فولاد در بازار موجودند. به عنوان مثال، اگر قیمت پیچ و مهره گالوانیزه یا آبکاری شده باشد، واشر هم متناسب با آن انتخاب می‌شود.

معمولا بر روى بعضى واشر‌ها عباراتى حک شده‌اند، مانند 316 یا A4 Stainless Steel  که این عبارات بیان کننده متریال واشر است. واشرهای دارای متریال‌هاى استنلس استیل با گرید A4 و A2 مقاومت بالایی در برابر محیط‌هاى خورنده دارند. همچنین واشر با متریال گرید A4 مقاوم در برابر محیط‌هاى نمک دار و آب دریا هستند.

واشر قفلى دندانه داخلى

واشر قفلى دندانه خارجی

يكى ديگر از انواع واشر، واشر قفلى دندانه داخلى مى باشد. نام انگليسى اين واشر Internal Tooth Lock Washer  است. به دليل دارا بودن دندانه در سطح داخلى خود با اين نام خوانده مى شود. اين نوع واشر براى كارهايى كه فشار كمترى نياز دارند استفاده مى شود. بار وارد شده در اين نوع واشر نسبت به بقيه كمتر است. در زير نمونه اى از اين نوع واشر را مشاهده مى كنيد.

واشر خورشیدی

واشر قفلى دندانه خارجى يا External Tooth lock washer نسبت به نوع داخلى قابليت تحمل بار بيشترى دارد. البته سطح مقطع بيشترى را نيز پوشش مى دهد. اين واشر هم مشابه واشر قفل كننده داخلى براى جلوگيرى از باز شدن مهره مى باشد. در زير نمونه اى از اين نوع واشر را مشاهده مى كنيد.

ویژگی‌‌‌ واشر

واشرها به دلیل ایجاد اصطحکاک باعث استحکام بیشتر اتصالات می‌شوند. اتصالات پیچ و مهره معمولا اصحکاک زیادی نداشته و به راحتی می‌توانند شل شوند، بنابراین برای ایجاد درگیری و اصطحکاک بیشتر و جلوگیری از شل یا باز شدن پیچ و مهره از یک واشر مناسب و متناسب با نوع پیچ و مهره استفاده می‌شود.

اندازه‌گیری واشر

واشرها را معمولا از روی چند عامل اندازه گرفته و سایز بندی می‌کنند که در ادامه می‌بینید.

  • اندازه قطر درونی
  • اندازه قطر بیرونی
  • اندازه ضخامت واشر‌ها
  • میزان قوس تراش لبه‌‌‌های واشر
  • میزان قوس تراش سطح واشر

واشر ها چه از نظر کاربری و چه از نظر ابعاد و استاندارد تولید انواع مختلفی دارند. انتخاب نوع واشر بسته به نوع اتصال، موقعیت فیزیکی اتصال، تنش مطلوب و نوع بار وارد بر اتصال اهم از بار استاتیکی و دینامیکی میتواند متفاوت باشد.

فروشگاه پیچ و مهره

برای مشاوره و خرید انواع پیچ و مهره، واشر و .. مطابق با استانداردهای جهانی کافیه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید تا بهترین و مناسبترین پیچ ومهره با گرید های بالا و بهترین کیفیت را از فروشگاه آرین پیچ خریداری فرمایید

واشر قفلی چیست؟

واشر washer چیست؟ واشر قطعه‌ای است که وجود آن در برخی از اتصالات بسیار ضروری می‌باشد و حذف آن از بدنه اتصال باعث آسیب زیاد به قطعه و حتی آسیب جسمی می‌شود. به طور کلی در اتصالاتِ پیچ و مهره‌ای با وجود این‌که زاویه پیچ با محل اتصال یا مهره متفاوت است اما ممکن است که بر اثر فشار و ارتعاش، پیچ شل شده و باز شود و خطرات جبران ناپذیری را ایجاد کند. انواع واشر را برای ایجاد اصطکاک بیشتر و استحکام کار به اتصالات اضافه می‌کنند.همانطور که می‌دانید به طور کل از مهره ها برای اتصالات پیچی استفاده می‌شود،مهره کاسه نمدی یکی از پر کاربردترین مهره های موجود در صنعت می‌باشد.
این مهره عموما در دسته مهره های شش گوش که در صفحه قیمت پیچ آلن دیده میشوند قرار میگیرد در درون آن یک واشر تعبیه شده که باعث می‌شود استحکام اتصال بیشتر شود.

کاربرد واشر قفلی

 در صنعت پیچ و مهره با توجه به شرایط استفاده و محلی که اتصال بالاتری را با پیچ نیاز داشته باشد و قفل کنندگی بالاتری را بخواهیم از مهره قفلی همراه استفاده میکنیم.مهره واشر قفلی همراه دقت و گیرایی بالاتری را نسبت به واشر معمولی دارا می باشد و با توجه به شرایط اب و هوایی و شرایط پروژه بصورت سیاه،گالوانیزه(سرد،گرم و داکرومات) و استنلس استیل A2(304)A4(316) و… تهیه و تولید می شود.مهره قیمت واشر قفلی همراه با اصطلاح انگلیسی SELF LOCK COUNTER NUT(PAL NUT) و استاندارد 7967 در صنعت پیچ و مهره نامگذاری شده و مشهور است. این مهره واشر قفلی همراه در پروژه های نفتی و پتروشیمی دارای استفاده بالایی می باشد چون اینگونه پروژه ها حساسیت و دقت بالایی را می طلبد و با توجه به دقت مهندسی بالا در پروژه های عظیم این نوع واشر قفلی قابل استفاده است.

سوالات متداول(FAQ)

انواع خاصی از واشرها برای جذب لرزش طراحی شده‌اند. این نوع از واشرها معروف به واشر ارتعاشی یا واشر لرزش هستند و آنها معمولا از فلز ساخته نمی‌شوند. بلکه آن‌ها از یک ماده نرم‌تر مانند پلاستیک، لاستیک یا اورتان ساخته شدند. مواد نرم‌تر مانند این‌ها در جذب لرزش نسبت به مواد سخت از جمله فلز موثرتر عمل می‌کنند. اگر از اتصال‌دهنده‌های پیچ و مهره‌ای برای اتصال دو شیء استفاده شود و یکی از آن اشیاء به طور مداوم ارتعاش کند؛ استفاده از واشرهای جذب کننده لرزش، شیء دیگر را از آسیب محافظت می‌کند.

شکل های مختلف و استاندارد های متفاوتی ساخته می شوند . پرکاربرد ترین نوع پیچ آلنی در صنعت استاندارد DIN912 معروف به سری 1960 است. چرا که پیچ آلنی در واقع تکنولوژی جدیدی در اتصالات صنعتی است که در اواسط دهه 40 قرن بیستم ابداع شد و در ابتدا ایراداتی در ابعاد و استاندارد های تولید وجود داشت که این اشکالات به تدریج رفع و استاندارد نهایی در سال 1960 بدست آمد که بصورت نیم دنده و با سختی 38 الی 45 راکول و ابتدا فقط بصورت فولادی و بعدها بصورت استیل نیز تولید شد. این استاندارد از پیچ آلن با نام انگلیسی Socket head cap screws می باشد. استاندارد دیگر پیچ آلنی مربوط به پیچ آلن مغزی است که معمولا بصورت اینچی تولید می شود و از استاندارد ASTM F912 تبعیت می کند و با نام انگلیسی Socket Set Screws خوانده می شود. نوع دیگر پیچ آلنی سر تخت است که با لبه کنیک تولید می شود و در واقع برای سطوح نرم قابل استفاده است که پس از اتصال در داخل سطح کار وارد شده و بر روی سطح بنشیند. پیچ آلنی سر تخت طبق استاندارد ASTM F835 تولید می شود.

انواع دیگر واشرها از ورود آب و مایعات جلوگیری می‌کنند. آن‌ها اغلب در لوله‌های آب و اتصالات برای ایجاد مهر و موم ضد آب استفاده می‌شوند؛ مانند واشرهای جذب کننده لرزش. واشرهای آب‌بندی مایع از یک ماده نرم ساخته شدند که قادر به فشار کامل بر روی سطح جسم هستند.

توزیع بار اتصال‌دهنده‌ها

هدف اصلی اکثر واشرها توزیع یکنواخت بار اتصال‌دهنده‌ها است که از پیچ و مهره استفاده می‌کنند. اتصال‌دهنده‌هایی که از پیچ و مهره استفاده می‌کنند، در معرض استرس نیروهای مختلف قرار دارند. به عنوان مثال، پیچ کردن یک پیچ به چوب، ممکن است که باعث شکسته شدن چوب در سطح شود. واشرها با توزیع یکنواخت بار اتصال‌دهنده‌ها روی سطح مواد، خطر بروز چنین صدماتی را کاهش می‌دهند. همه مواد نیاز به استفاده از واشر ندارند؛ اما در مورد چوب و سایر مواد نسبتا نرم، واشرها برای محافظت در برابر صدمات ناشی از استرس در هنگام سفت شدن اتصال‌دهنده پیچی به داخل مواد مفید هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 1 =