پیچ و مهره گالوانیزه

برای اطلاع از قیمت فروش عمده و تک پیچ و مهره با کارشناسان فروشگاه آرین پیچ تماس بگیرید.

گالوانیزه یا آبکاری؟

گالوانیزه واژه‌ای لاتین است که معادل فارسی آن آبکاری می‌شود. گالوانیزه کردن پیچ طی فرآیندی با قرار دادن لایه‌ای از مواد محافظ بر روی پیچ صورت می‌گیرد. از پیچ های گالوانیزه بیش تر در محیطهای مرطوب استفاده می‌کنند تا از زنگ زدگی پیچ جلوگیری‌شود.با خرید پیچ گالوانیزه می‌توانیم با صرف هزینه‌ای مناسب عمر سازه خود را افزایش دهیم.پیچ ومهره با توجه به کاربردهای زیادی که دارند در محیط‌های متفاوتی به کار می‌رود.با گالوانیزه کردن پیچ و مهره ها کارایی آن بهبود می‌یابد، طول عمر آن بیش‌تر خواهد‌شد.پیچ‌ ومهره های گالوانیزه در دو نوع تولید می‌شود که هر کدام ویژگی‌های متفاونی دارند

گالونیزه گرم

گالونیزه سرد

محصولات پیچ و مهره گالوانیزه شده (آبکاری)

پیچ و مهره گالوانیزه گرم چیست؟

گالوانیزه گرم  یا  Hot Dip Galvanization یکی از موثر ترین پوشش های مقاوم در برابر خوردگی می باشد.شکل گیری پوشش گالوانیزه (در روش گالوانیزه گرم) در سطح فولاد، یک واکنش متالورژیکی می باشد. در این فرآیند ترکیب روی (Zn) و آهن (Fe) باعث ایجاد لایه های سختی در سطح قطعات می گردد.سطحی ترین لایه (Eta) نام دارد. اتا پس از بیرون آوردن قطعات از داخل مذاب روی (zinc) تشکیل می شود. تقریبا از  100% روی (Zinc) تشکیل شده است.سختی لایه های آلیاژی تشکیل شده  Zeta, Delta, Gamma  بیشتر از سختی فولاد خام (Base Steel) می باشد. 

پیچ و مهره گالوانیزه سرد چیست؟

عمل گالوانیزه سرد اغلب بر روی پیچ های آهنی صورت می‌گیرد. این نوع از گالوانیزه‌کردن پیچ‌ها برای جلوگیری از زنگ زدگی آنها در محیط‌های مرطوب صورت می‌پذیرد. به‌طور مثال شرکت آب و فاضلاب گرگان همواره پیچ‌های آهنی با گرید 5.6 را به همراه مهره و واشر تخت و واشر فنری (فروش انواع واشر) به صورت گالوانیزه سرد از فروشگاه آرین پیچ تهیه می‌کند.به عمل گالوانیزه سرد، الکترولیز نیز می‌گویند. در این روش پیچ یا مهره را به‌مدت زمان مشخصی داخل محلول اسیدی قرار می‌دهند. پس از این مدت پیچ را از داخل محلول خارج می‌کنند در حالی که لایه از محلول بر روی پیچ قرار دارد.

موارد استفاده از پیچ و مهره گالوانیزه گرم

بیشترین کاربرد پیچ و مهره گالوانیزه گرم برای قطعاتی است که در فضای باز و تحت عوامل فرسایشی شدید نظیر رطوبت، نور، گرما، سرما، باد، و … قرار دارند. دکل های انتقال برق، پایه چراغهای روشنایی، و گاردریل بزرگراه ها، از این شمارند. گالوانیزه گرم نسبت به گالوانیزه سرد (الکتریکی) عمر بسیار بیشتری دارد. عمر پیچ و مهره گالوانیزه گرم  دست کم  25 سال می باشد. (البته به شرط عدم تماس آب قطعات با آب شور) البته در مناطق شهری خشک این عدد به 80 سال هم می رسد. دمای بالاتر از 200 درجه سانتی گراد باعث جدا شدن روی در لایه های بین فلزی می شود. این دما برای استفاده از این نوع پوشش مناسب نیست.

پیچ و مهره گالوانیزه

کابرد پیچ و مهره گالوانیزه سرد

همانطور که پیشتر ذکر کردیم لایه محافظ روی فلز اصلی در روش گالوانیزاسیون سرد چیزی حدود ۲۵ میکرون می باشد و همین ضخامت کم لایه محافظ موجب می شود که این روش برای گالوانیزاسیون فلزات کم ضخامت مناسب باشد. این فلزات کم ضخامت پس از گالوانیزه شدن از طریق روش گالوانیزاسیون سرد به طور معمول در در صنایع ساخت خودرو، قطعه سازی، تولید مفتول های گالوانیزه سرد برای توری مرغی، و تولید پیچ و مهره و تولید ورق رنگی و شیروانی مورد استفاده قرار می گیرند.

 • 1- دکلها و خطوط انتقال نیرو
 • 2- پلها ، سوله ها ، مخازن و …
 • 3- استراکچرهای فلزی .
 • 4- پروژه های ساخت و تجهیز نیروگاهی ، صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی .
 • 5- گلخانه ها
 • 6- شناورهای دریایی
 • 7- شاسی خودروهای سبک و سنگین
 • 8- میلگرد های داخل بتن.

خدمات آرین پیچ

فرایند پوشش دهی پیچ و مهره گالوانیزه گرم

شستشو
قطعات با توجه به میزان زنگ زدگی و چربی مراحل شستشو را طی می کنند. در صورتی که قطعات قبلا” دارای پوشش باشند در این مرحله پوشش آنها برداشته می شود. برای این کار معمولا از چربی گیرها و اسیدهای ضعیف استفاده می کنند. سطح قطعات باید عاری از هر نوع پوسته و پوشش باشد.

فرایند پوشش دهی پیچ و مهره گالوانیزه گرم

خشک کردن
قطعات پس از شستشو باید خشک شوند. در صورتیکه قطعه خیس وارد مذاب روی گردد باعث پرتاب روی به اطراف می شود. برای سرعت بخشیدن به فرآیند خشک کردن، قطعات را داخل وان پیشگرم قرار میدهند. این عمل علاوه بر اطمینان از خشک شدن قطعات دمای آنها را بالا می برد. پیشگرم کردن از کاهش بیش از حد دمای وان مذاب توسط قطعات ورودی پیشگیری می کند. قطعاتی که وارد وان مذاب روی می شوند به سرعت دمای وان را پایین می آورند.

کوئنچ آب
پس از مرحله سانتریفیوژ دمای قطعات به حدود 250 درجه سانتیگراد رسیده است. در این دما واکنش بین روی و آهن هنوز ادامه دارد. برای توقف این واکنش قطعات وارد وان کوئنچ آب می شوند

پوشش دهی
قطعات در این مرحله وارد وان مذاب روی می شوند. ابعاد وان مذاب با توجه به اندازه قطعات متفاوت است. دمای وان مذاب با توجه به نوع قطعات و ضخامت پوشش، عددی بین 450 تا 580 درجه سانتیگراد می باشد. دمای وان برای تمامی قطعات هر محموله باید یکسان باشد. در غیر اینصورت ضخامت پوشش قطعات یکسان نخواهد شد. فرایند پوشش دهی قطعات آهنی و بدون رزوه در این قسمت پایان می یابد.

سانتریفیوژ
پس از خروج قطعات از وان مذاب روی، به دلیل باقی ماندن روی در بین رزوه ها، قطعات (پیچ و مهره گالوانیزه گرم شده) رزوه دار نیاز به سانتریفیوژ شدن دارند. قطعات پس از خروج از وان روی به سرعت وارد دستگاه سانتریفیوژ مخصوصی می شوند. روی بجای مانده در داخل رزوه ها بدین طریق خارج می شود. دمای قطعات در مرحله سانتریفیوژ نباید به کمتر از 350 درجه برسد. در غیر این صورت نظافت رزوه های به درستی انجام نخواهد شد. سرعت عمل در این مرحله مهم است.

خرید آنلاین پیچ و مهره واشر

برای مشاوره و خرید انواع پیچ و مهره، واشر و .. مطابق با استانداردهای جهانی کافیه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید تا بهترین و مناسبترین پیچ ومهره با گرید های بالا و بهترین کیفیت را از فروشگاه آرین پیچ خریداری فرمایید

مزایای و معایب پیچ و مهره گالوانیزه گرم

پیچ و مهره گالوانیزه گرم برای قطعاتی است که در فضای باز و تحت عوامل فرسایشی شدید نظیر رطوبت، نور، گرما، سرما، باد، و … قرار دارند. دکل های انتقال برق، پایه چراغهای روشنایی، و گاردریل بزرگراه ها، از این شمارند. گالوانیزه گرم نسبت به گالوانیزه سرد (الکتریکی) عمر بسیار بیشتری دارد. عمر پیچ و مهره گالوانیزه گرم  دست کم  25 سال می باشد. (البته به شرط عدم تماس آب قطعات با آب شور) البته در مناطق شهری خشک این عدد به 80 سال هم می رسد. دمای بالاتر از 200 درجه سانتی گراد باعث جدا شدن روی در لایه های بین فلزی می شود. این دما برای استفاده از این نوع پوشش مناسب نیست.

عموما پوشش گالوانیزه سرد و گرم در کنار یکدیگر ایجاد می شوند. هر چند که پوشش گالوانیزه گرم یک جایگزین بهتر از خودش پیدا کرده است اما هنوز هم خیلی از پیچ و مهره ها این نوع پوشش را دارند. دمای روی مذاب بیشتر از دمای تمپر فولادهای کربنی می باشد. بنابراین سختی قطعات سختکاری شده که از فولادهای کربنی ساخته شده اند در این فرآیند به شدت افت می کند. این افت سختی باعث تغییر خواص مکانیکی قطعات می گردد. افت سختی در پیچ و مهره گالوانیزه گرم که پایه مواد آنها فولاد کربنی باشد امری اجتناب ناپذیر است

پیچ و مهره گالوانیزه سرد چیست؟

– چسبندگی فوق العاده عالی به سطوح فلزی همچون فولاد ، آلومینیوم ، مس ، آهن و سطوح غیر فلزی مانند چوب و گچ وسیمان .نعطاف پذیری در مقابل تنشهای فیزیکی ، قابلیت خمش بالا و مقاومت حرارتی از 40- تا 150+ .امکان جوشکاری و ماشین کاری بر روی این پوشش بدلیل ماهیت فلزی آن و #ترمیم درزها یا ترکهای بوجود آمده در قالبها ، قطعات صنعتی و ماشین آلات صنعتی . #جلوگیری از سرایت آتش در صورت بروز حوادث غیر مترقبه

قابلیت اجرای پوشش در محیطهای با درصد رطوبت بالا .مکمل و ترمیم کننده گالوانیزه گرم در سازه های آسیب دیده مانند دکل انتقال برق و پایه چراغهای روشنایی معابر و گارد ریل اتوبانها و لوله های انتقال آب و فاضلاب . مقاومت در برابر مواد خورنده اسیدی و قلیایی .

 انتقال جریان الکتریکی ضعیف تا متوسط بنابر میزان ضخامت پوشش اجرا شده . استفاده این نوع پوشش بدون نیاز به آستر و حتی رویه . مقاومت در برابر تابش اشعه مستقیم خورشید و عدم فرسایش آن .مقاومت در برابر انواع ضربات مکانیکی ، سایش و خراشیدگی .سپری کردن آزمایش سالت اسپری به مدت 1700 ساعت ( طی کردن هر 100 ساعت این آزمایش معادل حدود 1 سال مقاومت را در محیطهای بیرونی ممکن می سازد ) . 

برای مشاوره و خرید انواع پیچ و مهره، واشر و .. مطابق با استانداردهای جهانی کافیه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید تا بهترین و مناسبترین پیچ ومهره با گرید های بالا و بهترین کیفیت را از فروشگاه آرین پیچ خریداری فرمایید

با روش گالوانیزاسیون سرد آشنا شوید

گالوانیزاسیون سرد روشی است برای تولید ورق گالوانیزه. فلزات مختلف از جمله آهن و فولاد در محیط‌ های حساس که رطوبت و اکسیژن در تماس مستقیم با فلز قرار دارد، دارای پتانسیل خردگی و تخریب هستند که به هیچ وجه مطلوب نمی باشد. از این رو محافظت از فلزات در برابر این تهدیدهای محیطی بسیار مورد توجه قرار دارد. یکی از روش های محافظت فلزات در برابر خردگی گالوانیزاسیون نام دارد که در واقع یک اصطلاح فرانسوی بوده و وجه تسمیه آن لوییجی گالوانی دانشمند ایتالیاییست‌.

در این روش حفاظتی با ایجاد خردگی گالوانیک یا در واقع پوشاندن فلز مادر توسط لایه محافظی از فلزات دیگر به ویژه روی، از فلز پایه یا مادر محافظت می شود. مکانیزم کار بدین گونه است که این لایه محافظ در واقع به عنوان آند عمل کرده و دچار خردگی شده و از خردگی فلز پایه جلوگیری می کند و به همین جهت به عنوان لایه ی فدا شونده شناخته می شود.در روش گالوانیزاسیون سرد که مبتنی بر فرایند الکترولیز است و به آن الکتروگالوانیزاسیون نیز می گویند، محلولی شامل آب و نمک روی یا نمک روی و محلول اسیدی را به عنوان الکترولیت روی فلز پایه یا مادر اسپری می کنند تا لایه ای حدوداً به ضخامت ۲۵ میکرون روی سطح فلز را بپوشاند. به طور معمول فلزاتی که به روش گالوانیزاسیون سرد محافظت می شوند ظاهری شکیل براق و یکنواخت دارند.

فروشگاه پیچ و مهره

برای مشاوره و خرید انواع پیچ و مهره، واشر و .. مطابق با استانداردهای جهانی کافیه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید تا بهترین و مناسبترین پیچ ومهره با گرید های بالا و بهترین کیفیت را از فروشگاه آرین پیچ خریداری فرمایید

فروشگاه پیچ و مهره

تفاوت روش گالوانیزاسیون سرد و گرم

اولین تفاوت روش گالوانیزاسیون سرد و گرم در مکانیزم کار قرار دادن لایه محافظ روی فلز اصلی می باشد. در روش گالوانیزاسیون سرد همانطور که پیش‌ تر توضیح داده شد محلول نمک روی و آب را بر روی فلز پایه اسپری می کنند و بدین گونه یک لایه محافظ روی آن قرار می دهند. اما در روش گالوانیزاسیون گرم مکانیزم کار بر پایه غوطه ور کردن فلز پایه در حمام روی مذاب استوار است.

امروزه اکثر انواع ورق ها را می توان با روش گالوانیزاسیون گرم محافظت کرد. فرآیند گالوانیزاسیون گرم بسیار پیچیده‌ تر از گالوانیزاسیون سرد می‌ باشد. وقتی فلز پایه را درون حمام روی مذاب قرار می‌ دهند واکنش های شیمیایی صورت گرفته و آلیاژسازی به انجام می رسد. در واقع لایه آلیاژی که روی فلز پایه ایجاد می شود، همان لایه محافظ نهایی خواهد بود.

موارد مصرف پیچ ومهره گالوانیزه در صنعت

در روش گالوانیزاسیون گرم  فاکتورهای متعددی وجود دارد که می‌ تواند در چگونگی انجام فرآیند و به وجود آمدن لایه های آلیاژی و ضخامت هر لایه تاثیر گذار باشد و مهم ترین آنها عبارتند از: کیفیت شمش روی مورد استفاده، درجه حرارت حمام مذاب، مدت زمان غوطه وری فلز پایه در حمام مذاب، سرعت غوطه‌ وری، فلاکس مورد استفاده، ترکیب مورد استفاده در حمام مذاب و….

ضخامت پوشش پیچ و مهره گالوانیزه گرم

دما و زمان دو عامل اصلی در تعیین ضخامت این نوع پوشش هستند. هر چه دمای مذاب روی بیشتر باشد ضخامت کمتر خواهد بود و هرچه دمای مذاب روی کمتر باشد ضخامت پوشش بیشتر. مدت زمان نگهداری قطعات در داخل وان مذاب نیز بر ضخامت تاثیر گذار است. این زمان از سه تا پانزده دقیقه بوده و بسته به حجم و نوع قطعات متغییر است.

استانداردهای گالوانیزه

پوشش گالوانیزه که عبارت است از نشاندن عنصر اصلی روی و برخی دیگر از عناصر بر سطح فلزات پایه همچون آهن و استیل و آلومینیوم ، دارای دو پارامتر اصلی ضخامت پوشش نشانده شده و نوع دانه های شکفته یا همان اسپنگل ها است. یک سطح گالوانیزه شده، اصولا دارای چند لایه گوناگون می باشد که از سطح خارجی شروع شده و به فلز پایه که آهن یا استیل است می رسد.

پارامتر ضخامت پوشش یک مولفه بسیار مهم در عملکرد محصول می باشد و لذا می بایست مطابق با آخرین استاندارد باشد. اگر ضخامت زیاد بر روی محصول ایجاد شود خواص مقاومت به فرسایش و خوردگی بیشتری ایجاد می شود. لیکن انعطاف پذیری و فرم پذیری محصول کاهش پیدا می کند. از سوی دیگر ضخامت پوشش کمتر به معنی جوش پذیری و فرم پذیری بهتری است. بنابراین می بایست این ضخامت در یک باز معین قرار گیرد.ضخامت پوشش از یک منظر دیگر نیز قابل بیان است و آن هم مقدار وزن پوشش در بازه سطح است، این مبنای تست های کیفی خط تولید نیز می باشد.

پیچ گالوانیزخ

موارد مصرف پیچ ومهره گالوانیزه در صنعت

کاربرد پیچ و مهره در صنایع را تقریبا در هرجا می توان مشاهد کرد پیچ و مهره را در هر جا میتوان به کار برد و از جمله ابزارآلاتی است که محدودیتی برای استفاده آن در نظر نگرفته شده است. از به متصل کردن تو قطعه کوچک و کاربردی منزل تا صنعت های بزرگ مانند خودروسازی و پتروشیمی و غیره، همه از پیچ و مهره استفاده می کنند. پیچ و مهره با این که جزو ابزارهای خیلی کوچک است می آید ؛ اما جزوه ابزار آلات ضروری در هر صنعتی می باشند. در واقع برای پیچ و مهره کاربردهای مشخص نمی توان تعریف کرد ولی اگر بخواهیم آن ها دسته بندی کنیم، می توانیم بگوییم صنعت های زیر بیشترین استفاده را از این ابزارها می کنند.

بیشترین کاربرد پیچ و مهره گالوانیزه در صنایع مختص کدام صنعت است؟

صنعت خودروسازی

در ساخت خودرو از قطعات زیادی استفاده می شود و متصل کردن این قطعات نیازمند جوشکاری یا پیچ کردن است و از این رو مقدار پیچ و مهره های زیادی در آن استفاده می شود. نمونه خیلی بارز آن را می توان آینه بغل اتومبیل نام برد. هنگامی که شما قصد تعویض آینه بغل خودرو خود را دارید، با انبوهی از پیچ ها مواجه برای باز و بسته کردن هر کدام نیز مواجه می شوید.
صنعت خودروسازی را می توان اولین صنعتی نامید که در آن نسبت به بقیه از پیچ و مهره های زیادی استفاده می شود و این مساله اهمیت این صنعت را نشان می دهد. جالب است بدانید که بعضی از شرکت های خودروسازی بزرگ در دنیا، تا به حال مشتریان خود را به تعویض بعضی از پیچ ها فراخوانده اند.

صنعت کشتی سازی

از جمله صنعت هایی است که مانند خودرو سازی سازه و کار متصل قطعات به همدیگر پیچ و مهره است. استفاده نابجا از هر پیچ باعث بروز اتفاقات ناگواری می شود؛ برای مثال چند سال پیش مستندی در خصوص دلایل غرق شدن کشتی تایتانیک نشان داده شد. در آنجا دلیل اصلی نفوذ آب به داخل کشتی را خوب نبسته شدن پیچ ها به یکدیگر بیان شد.

صنعت ساختمانی

در صنعت ساختمانی از پیچ و مهره برای اتصال سازه های فلزی استفاده می شود. این نکته را در نظر داشته باشید که در هر صنعتی باید پیچ های مخصوصی را به کار برد؛ یعنی در ساخت هرکدام ویژگی های خاصی را نیز در نظر گرفت. پیچ و مهره فولادی گرید، پیچ و مهره HV و واشرهای فولادی از مهم ترین ها در صنعت ساختمان است. پیشنهاد میشود که این مقاله را نیز (مزایای سازه های پیچ و مهره ای نسبت به سازه های جوشکاری شده) مطالعه بفرمایید.

صنعت پتروشیمی

نسبت به مساحتی که پتروشیمی دارد، جز صنعت هایی است که بیشترین استفاده را از  انواع پیچ و مهره دارد. اتصالات لوله، شیرآلات، تجهیزات سرچاهی وغیره از نمونه کاربردهای پیچ و مهر است. مقاوم بودن در برابر حرارت بالا از جمله مهم ترین ویژگی است که چنین پیچ و مهره ها باید داشته باشند.

صنعت پل سازی

فقط یک اشتباه کوچک در اتصال قطعات فلزی پیچ ها می تواند خسارت مرگباری را به رقم بیاورد. مهم ترین ویژگی که چنین پیچ هایی باید داشته باشند، مقاومت بالای آن ها است. اتصالات سازه ها و قطعات به یکدیگر که در نهایت یک پل را تشکیل می دهد، با یک سهل انگاری در اتصال پیچ ها به راحتی و با یک فشار خراب می شوند.

 

صنعت سدسازی

در بعضی از صنعت ها مانند سدسازی، استفاده از پیچ و مهره بیشتر در وسایل جانبی کاربرد دارد؛ البته سهل انگاری در استفاده از همین وسایل می تواند فاجعه آفرین و خطر شکست سد را به همراه داشته باشد.

صنعت مترو و راه آهن

مهم ترین کاربرد پیچ و مهره در صنایع ای همچون صنعت مترو و راه آهن کشور است  استفاده از پیچ و مهره در اتصال ریل ها به یک دیگر است. و بارها هم شده که شما این نوع اتصالات را مشاهده کنید. مقاوم بودن در برابر انواع شرایط آب و هوایی و فشار قطار و همچنین ضدزنگ بودن آن ها از جمله مهم ترین ویژگی های این نوع پیچ و مهره ها است

قیمت پیچ و مهره گالوانیزه کیلویی

ضمن سلام وخسته نباشید به تمام بازدید کننده گان عزیز وگرامی به علت نوسانات مواد اولیه قیمتها ثابت نیست ، برای اطلاع از قیمت انواع پیچ گالوانیزه لطفاتماس بگیریدقیمت پیچ و مهره گالوانیزه کیلویی درجه یک را میتوانیم از فروشگاه های مختلفی در بازارهای تهران استعلام کنیم. بورس پیچ و مهره گالوانیزه در حوالی خیابان قزوین است. که پاساژها و فروشگاه های مختلفی در این زمینه فعالیت می کنند؛از جمله این فروشگاه ها می توان به فروشگاه آرین پیچ اشاره کرد که قیمت پیچ را به شکل ارزان ارائه می نماید.

پیچ و مرهره گالوانیزه

سوالات متداول(FAQ)

البته این مقایسه بین ورق گالوانیزه سرد و گرم بدین معنی نیست که یکی برتر از دیگریست و دیگری قابلیت استفاده را ندارد. در حقیقت این مقایسه به خوبی نشان می دهد که بعلت خواص کاملا متفاوت ورق گالوانیزه سرد و ورق گالوانیزه گرم، کاربردهایی که برای هر یک می توان متصور بود کاملا متفاوت است و هر یک را نمی توان در موارد مصرفی نوع دیگر به استفاده رساند. زیرا قابلیت های خواسته شده را به هیچ وجه نخواهند داشت.

این فرایند را در چند روش مختلف می توان دسته بندی نمود. این روش های عبارتند از

 • سرد
 • غوطه وری داغ
 • پوشش دهی مکانیکی
 • اسپری نمودن روی (متالایزینگ)
 • رنگ کردن با خاک فلز روی

در روش تولید ورق گالوانیزه سرد از طریق الکترولیز نمک های روی در داخل یک محلول آبی، هر قطعه ای از قبیل ورق های کویل شده یا کویل نشده پوشش داده می شوند. اصل این روش با استفاده از الکترولیت اسیدی نیز انجام می شود. در این روش ضخامت پوشش لایه روی ایجاد شده کمتر از ضخامت لایه روی در حالت غوطه وری گرم بوده و معمولا در مصارف خانگی استفاده می شود.

در روش غوطه وری ورق گالوانیزه گرم عملیات پوشش دهی از طریق عبور دادن مداوم ورق، سیم، لوله و یا هر مقطع دیگر از داخل حمام مذابی که ترکیبی از روی، منگنز، قلع، نیکل، مس و آلومینیوم و فسفر بوده است اتفاق می افتد. در این پروسه با دمش هوا می توان ضخامت لایه روی را کنترل نمود. این روش خود نیز به دو نوع تقسیم می شود که شامل غوطه وری مداوم و غیر مداوم می باشد. در روش غیر مداوم ورق های بریده شده شده را داخل حمام قرار می دهند ولی در روش مداوم، کویل های پیوسته در یک خط ممتد مورد پوشش دهی قرار می گیرند.

پوشش دهی مکانیکی برای پوشش دهی قطعات ریز با اندازه 300-200 میلی متر و وزن کمتر از 50 کیلوگرم استفاده می شود. عملیات پوشش دهی ورق گالوانیزه با این روش از طریق غوطه ور نمودن این قطعات در ترکیبی از پودر روی و ذرات شیشه انجام پذیر است. به این طریق که بعد از آماده سازی قطعات آن ها را از طریق پاشش مس پوشانده سپس در داخل یک بشکه جایگذاری کرده و بشکه را با ترکیب شیمیایی گفته شده پر نموده و آن را زیر و رو می کنند تا ذرات روی بتوانند بر روی قطعه بنشینند.

در روش اسپری روی، ابتدا روی را به صورت پودر به داخل یک تفنگ تغذیه نموده و سپس حرارت داده می شود تا پودر روی ذوب شده و سپس روی مذاب به روی قطعات مورد نیاز نشانده شود. به منظور پاشش روی مذاب، از هوای کمپرس شده و یا گازهای حاصل از احتراق برای تامین سرعت مناسب در پاشش استفاده می شود.

در روش رنگ کردن با روی، ابتدا سطح مورد نظر با سنگ ساییده شده، سپس لایه رنگ روی به روش پاشش و یا از طریق فرچه رنگ، روی سطح را می پوشاند. لایه فیلم تشکیل شده دارای 95-92 درصد روی در این روش خواهد بود.

قیمت ورق گالوانیزه

فروشگاه‌آر‌ین پیچ بزرگترین مرکز خرید پیچ و مهره گالوانیزه در اندازه های مختلف در استان تهران است.

جهت خرید پیچ و مهره گالوانیزه یا آبکاری با بهترین کیفیت و ارزان‌ترین قیمت به فروشگاه آرین پیچ مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − یک =