برای مشاوره و خرید انواع پیچ و مهره، واشر و .. مطابق با استانداردهای جهانی کافیه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید تا بهترین و مناسبترین پیچ ومهره با گرید های بالا و بهترین کیفیت را از فروشگاه آرین پیچ خریداری فرمایید

پیچ و مهره 12.9

پیچ و مهره کلاس 12.9 پرکربن ترین مفتول فولادی در تولید پیچ و مهره را دارد که علاوه بر کربن بالا عملیات سخت کاری حرارتی نیز بر روی مفتول آن انجام شده است. مقاومت خستگی 1100 و تنسایل مقاومتی 1220 مگا پاسکال دارد و سختی آن 38 الی 44 راکول می باشد و معمولا طبق استاندارد ASTM F568 تولید میشود. پیچ و مهره کلاس 12.9 بسیار سخت و در عین حال ترد بوده و همراه با مهره کلاس 12 استفاده میشود. این کلاس در دستگاه بین المللی با گرید 8 در دستگاه آمریکایی مقایسه میشود و برای هر میلی متر مربع سطح مقطع پیچ بار 120 کیلوگرم و یا 1177 نیوتن را تحمل می کند. پیچ و مهره های کلاس 12.9 طبق عدد دوم بیان شده در کلاس آنها می توانند باری برابر 90 درصد بار اسمی خود را بدون تغیر شکل تحمل کنند .

محصولات پیچ و مهره کلاس 12.9

خدمات آرین پیچ

خرید آنلاین پیچ و مهره واشر

برای مشاوره و خرید انواع پیچ و مهره، واشر و .. مطابق با استانداردهای جهانی کافیه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید تا بهترین و مناسبترین پیچ ومهره با گرید های بالا و بهترین کیفیت را از فروشگاه آرین پیچ خریداری فرمایید

پیچ خشکه 12.9 شش گوش

پیچ خشکه 12.9 نسبت به پیچ خشکه 8.8 و 10.9 استحکام و مقاومت بیشتری دارد.به‌صورت کلی از این پیچ به‌عنوان مستحکم‌ترین پیچ خشکه یاد می‌کنند.پیچ خشکه یکی از انواع پیچهای فولادی است که نسبت به پیچ آهنی از فولاد با مقدار کربن بالاتر ساخته شده‌است.سختی و مقاومت پیچ‌های خشکه به نسبت پیچ‌های‌آهنی بیش‌تر است.پیچ خشکه در بازار با سه کلاس متفاوت وجود دارد که بر‌اساس میزان سختی آن تقسیم‌بندی شده‌است.پیچ خشکه 12.9 با میزان کربن بالا ساخته می‌شود.همانطور که می‌دانید پیچ‌ها با گل پیچ‌های متفاوتی تولید می‌شوند که در اینجا به معرفی پیچ 12.9 با گل شش‌گوش می‌پردازیم.

پیچ خشکه 12.9 چیست؟

عبارت 12.9 که بر روی گل این پیچ نوشته شده‌است به دو مفهوم متفاوت اشاره دارد.برای درک بهتر این دو مفهوم باید اطلاعاتی نسبت به قوانین فیزیک داشته باشیم.عدد 12 به میزان بار کششی که سطح مقطع این پیچ می‌تواند متحمل شود، اشاره می‌کند.یعنی هر میلی‌متر‌مربع از سطح مقطع این پیچ می‌تواند بار کششی برابر با 120 کیلوگرم را به‌صورت عمودی تحمل کند.با توجه به قوانین فیزیک این میزان برابر با 1176 نیوتون است.البته با توجه به تغییر زاویه فشار وارده بر سطح مقطع، وزنی که این پیچ می‌تواند تحمل کند حتی بیشتر نیز خواهد شد.عدد 9 هم بیانگر درصد میزان تحمل این پیچ در مقابل تغییر شکل است.یعنی اگر تا 90 درصد حداکثر نیروی وارده را برای آن لحاظ کنیم، پیچ بدون تغییر می‌ماند.البته باید بیان کرد که با افزایش این نیرو پیچ دچار تغییر حالت خواهد شد.

پس با توجه به مطالب بالا در می‌یابیم:

هر میلی‌متر از سطح مقطع پیچ 12.9 تا زمانی‌که به آن فشاری برابر با 108 کیلوگرم به صورت عمودی وارد شود بدون تغییر می‌ماند.ضمنا دانستیم که اگر میزان این فشار را بیش‌تر کنیم پیچ دچار تغییر حالت می‌شود.حداکثر تحمل پیچ 12.9 در‌برابر فشار 120 کیلوگرم است.

پیچ خشکه 12.9 در دو نوع نیم رزوه و تمام رزوه تولید می‌شود و هر دونوع آن کاربرد دارد.

یچ خشکه 12.9 نیم رزوه تنها در چند سانتی‌متر از قسمت انتهای آن دارای رزوه می‌باشد و بسیار پرکاربرد است.قسمت رزوه نشده پیچ 12.9 در مقایسه با قسمت رزوه شده آن مقاومت و استحکام بیش‌تری دارد.اکثر پیچ‌های خشکه با هر ضخامتی تا ارتفاع 5 سانتی متر یا کمتر به‌صورت تمام رزوه تولید می‌شود.پیچ‌های تمام رزوه با ارتفاع بلند در مواردی اندک و با توجه به نیاز مشتری تولید می‌شود.

کاربرد پیچ خشکه 12.9

همانطور که قبلا بیان کردیم پیچ 12.9 نسبت به سایر پیچ‌های خشکه از مقاومت و استحکام بیشتری برخوردار است.این استحکام باعث شده است تا این پیچ در صنایع مختلف و ساخت و سازهای فوق سنگین کاربرد زیادی داشته باشد.پیچ گرید 12.9 با تنسایل بسیار بالا بوده که با پیچ گرید 8 در دستگاه آمریکایی که با 3 خط بر روی سطح پیچ مشخص شده بطور تقریبی در یک رده قرار میگیرد. پیچ گرید 12.9 معمولا بصورت آلنی نیم دنده یافت می شود و مورد شش گوش آن تنها در برخی سایزها در بازار موجود می باشد. از نظر تنسایل پیچ گرید 12.9 دارای تنسایل 1220 مگاپاسکال است که بالاترین رده تنسایل در بین پیچ های فولادی محسوب می شود. دارا بودن درصد بالای کربن در ساختار پیچ گرید 12.9 آن را به شدت سخت و در عین حال ترد می کند بگونه ای که این دسته از 

به طور مثال در ساختن سدها ، پل سازی یا ساحتمان ها و سوله ها می توان از این پیچ استفاده کرد.

خرید پیچ خشکه 12.9

فروشگاه آرین پیچ با بیش از یک دهه تجربه و ارتباط موثر با صاحبان صنایع توانسته‌است، نقش مهمی در پخش و کنترل قیمت پیچ 12.9 داشته باشد.این فروشگاه در این دهه توانسته‌است به عنوان یکی از برترین توزیع کنندگان این کالا با مناسب‌ترین قیمت در سطح کشور خدمت رسانی کند.شما می‌توانید پیچ خشکه 12.9 مورد نظر خود را به هر ضخامتی و یا هر طولی به همراه مهره و واشر وسایر ملزومات سفارش دهید.

ما به شما اطمینان می‌دهیم که سفارش خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن دریافت می‌کنید.

ضمنا شما می‌توانید با فروشگاه آرین پیچ به منظور ثبت سفارش یا مشاوره درباره هر گونه پیچ ارتباط مستقیم داشته باشید.

تلفن ثابت تماس با فروشگاه آرین پیچ :

  • 02155408337 – 02155417819

تلفن همراه مشاوره و خرید : 09357362403 هفت روز هفته به صورت شبانه روزی.

تلفن همراه پشتیبانی : 09194928638 در صورت عدم پاسخگویی دو شماره بالا با این شماره تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی: تهران،میدان قزوین ،خیابان قزوین،جنب گاراژ مشهد پلاک 237

فروشگاه پیچ و مهره