مهره باریک

مهره باریک​
ویژگی‌های محصول
ناممهره باریک​
جنسفولادی، آلومینیوم، آهنی
اندازههمه اندازه ها موجود است
برای سفارش این محصول همین حالا قدام کنید
تصاویر محصول
توضیحات محصول

خرید مهره باريك

همان طور كه از نام مهره باریک پیدا است ضخامت مهره کم است و مانند یک حلقه باریک در کنار پیچ‌ها استفاده می‌شود. قسمت بیرونی مهره شش‌گوش است و زاویه دارد. این موضوع این امکان را به وجود می‌آورد تا مهره را در فضاهای دور از دسترس به سادگی به کار ببندیم. بخش درونی مهره گرد و حلقه‌اي است. حفره مهره  شعاع نسبتا بزرگی دارد که روی حفره را شیار یا همان رزوه پوشش می‌دهد. رزوه‌های مهره متناسب با ابعاد مهره هستند و معمولا در مقایسه با سایر مهره‌ها ریزترند.

باریک‌ترین نوع مهره ضخامت 1.2 میلی‌متری دارد که این یعنی کمی بیش از یک میلی‌متر؛ در مقابل بیشترین ضخامت به 18 میلی‌متر می‌رسد که نزدیک دو سانتی‌متر است. هنگام خرید مهره باریک تنها ضخامت نیست که مهم است بلکه باید به دو فاکتور دیگر یعنی فاصله s و e دقت کنید.

s به فاصله بین دو ضلع مهره اطلاق می‌شود. اگر میان دو ضلع را به یکدیگر وصل کنیم این فاصله به دست می‌آید. e نیز به فاصله بین دو راس مهره گفته می‌شود. دلیل وجود دو اندازه s و e این است که مهره دایروی نیست و دارای زاویه است.

اندازه s از 4 میلی‌متر آغاز شده و تا 55 میلی‌متر ادامه می‌یابد. e نیز بین بازه 4.32 میلی‌متر و 60.79 میلی‌متر تولید می‌شود. مهره در ابعاد M 2، M 3، M4، M 5، M 6، M 8، M 10، M 12، M 14، M 16، M 18، M 20، M 22، M 24، M 27، M 30، M 33 و M 36 تولید می‌شود که هر کدام دارای استانداردهای خود بوده و و لازم است هنگام خرید پیچ و مهره اندازه‌های هر دو مورد با هم تنظیم شوند.

جنسی که بیش از همه تولید می‌شود آهن است. برای مهره شش‌گوش، آهن در انواع سیاه، داکرومات و گالوانیزه وجود دارند اما می‌توان جنس‌های دیگری مانند تیتانیوم، کروم، فولاد، استیل، آلومینیوم و… را نیز خریداری کرد. آهن به عنوان محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین جنس در بین پیچ و مهره‌ها است. دلیل این است که آهن به فراوانی یافت می‌شود و تولیدی‌ها بدون زحمت می‌توانند جنس‌های آهنی را در حجم بالا بسازند. در نتیجه قیمت آهن کمتر از سایر اجناس است. قیمت مهره باریک هم از این نکته پیروی می‌کند.

کاربرد مهره باریک در مواقعی است که می‌خواهیم جسمی را در جایش بدون وارد آمدن فشار و نیرو محکم کنیم. به این شکل که ابتدا پیچ را در حفره قرار می‌دهیم سپس با استفاده از یک مهره باریک، پیچ در محل سفت می‌شود اما بر خلاف چیزی که گفتیم این کار سبب وارد آمدن نیرو به پیچ می‌شود. برای حل از مهره دوم کمک می‌گیریم.

مهره دوم را روی مهره نخست قرار می‌دهیم. با این کار مهره اول شل می‌شود و فشار خود را از روی پیچ بر می‌دارد. با حذف شدن نیرو از روی پیچ، نیروی سابق به روی مهره جدید منتقل می‌شود. به این شکل که دو مهره به هم می‌چسبند و نیروی متقابل وارد می‌کنند.

در این حالت در عین این که پیچ سر جایش محکم و ثابت است ولی هیچ فشاری را متحمل نمی‌شود. دو مهره به هم دیگر فشار وارد می‌کنند و در مقابل هم قرار می‌گیرند. اگر مهره‌ها را حرکت دهید متوجه ثابت ماندن آن‌ها خواهید شد اما بر محور پیچ خواهند چرخید. به این طریق می‌توان از مهره‌های باریک استفاده کرد.

اگر می‌خواهید مهره باریک بخرید پیشنهاد ما آرین پیچ است. مجموعه کاملی از انواع پیچ و مهره در فروشگاه موجود است که می‌توانید برای خرید آن‌ها اقدام کنید. پیچ‌های محبوبی مانند استاد بولت و پیچ‌های آلنی در کنار مدل‌های مختلف مهره مانند همین مهره شش‌گوش باریک در فروشگاه به فروش می‌رسند. همچنین شما می‌توانید از طریق جدول محصولات از قیمت پیچ و مهره، کیفیت ساخت و جنس آن‌ها مطلع شوید.

محصولات مرتبط
مهره ریلی​

مهره ریلی

مهره ریلی مهره ریلی​ ویژگی‌های محصول نام مهره ریلی​ جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها موجود است برای

مهره کبریتی

مهره کبریتی

مهره کبریتی مهره کبریتی ویژگی‌های محصول نام مهره کبریتی جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها موجود است برای

مهره اچ وی

مهره اچ وی

مهره اچ وی مهره اچ وی ویژگی‌های محصول نام مهره اچ وی جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها

سبد خرید

بستن (Esc)
برای خرید تماس بگیرید

ورود

بستن (Esc)

چهار × 4 =

سایدبار Scroll To Top