مهره خروسکی

مهره خروسکی
ویژگی‌های محصول
ناممهره خروسکی
جنسفولادی، آلومینیوم، آهنی
اندازههمه اندازه ها موجود است
برای سفارش این محصول همین حالا قدام کنید
تصاویر محصول
توضیحات محصول

خرید مهره خروسکی

همان طور که در معرفی پیچ خروسکی گفتیم این پیچ به تنهایی استفاده نمی‌شود و در کنار آن مهره مخصوص وجود دارد که مصرف‌کنندگان معمولا آن را به همراه پیچ تهیه می‌کنند. مهره خروسکی بنا به شباهت‌هایی که با تاج خروس دارد چنین نام‌گذاری شده است اما پیچ چنین نیست و صرفا به خاطر مصرف در کنار مهره با آن همنام شده است.

مهره به شکل یک مخروط ناقص است که از اطراف، دو لبه کشیده به سمت بالا دارد که مهره را شبیه تاج می‌کند. مخروط ناقص به فضایی گفته می‌شود که بین دو دایره با شعاع‌های مختلف ایجاد شود و گویی یک مخروط کامل را از میان بریده باشند. این شکل تو خالی است و بخش اصلی مهره به حساب می‌آید.

درون حفره رزوه‌دار است و یک استوانه با شعاع ثابت وجود دارد. یعنی این طور نیست که چون بخش بیرونی، هر دو سطح مقطع بزرگ و کوچک را داشت درون مهره نیز این طور باشد. اگر چنین بود استفاده از مهره فایده‌ای نداشت. البته بعضی از انواع مهره‌های خروسکی بدون شیب هستند و مانند یک استوانه تو خالی در مرکز قرار دارند.

تاج‌های مهره لبه‌هایی گرد و مساحتی تقریبا پهن دارند چرا که قرار است از آن برای باز و بسته کردن مهره بدون دخالت آچار استفاده شود. نرم بودن زوایا کمک می‌کند تا مهره را با دست ببندیم و باز کنیم و حین کار دست‌مان اذیت نشود. کلیت ظاهر مهره به این شکل است اما ممکن است جزئیات در برندها و تولیدات مختلف کارخانجات کمی تغییر کنند.

هنگام خرید پیچ و مهره متوجه تنوع بالای جنس خواهید شد. به تبع مهره خروسکی نیز جنس‌های گوناگونی دارد. آهن، آهن گالوانیزه، فولاد، آلومینیوم، استیل و چدن از جمله پرکاربردترین جنس‌های مهره هستند. بدیهی است که جنس روی قیمت پیچ و مهره تاثیر بگذارد. برای این که از ایجاد هزینه‌های اضافی جلوگیری کنید بهتر است درباره هدف کار خود پرس‌وجو کرده و هنگام خرید مهره خروسکی آن هدف را مد نظر قرار دهید.

کاربرد مهره خروسکی چیست؟ به طور کلی وقتی از این مهره استفاده می‌کنیم که بخواهیم بدون آچار مهره را باز و بسته کنیم؛ با ذکر این نکته که برای این کار امکانات و وقت کمی داریم. از آن جایی که دو اهرم در کناره‌های مهره مانند دو تاج ساخته شده‌اند این امر به سادگی محقق می‌شود و ما قادر هستیم تا با استفاده از یک دست، پیچ را در حفره قرار داده و مهره را سفت کنیم. اگر فرد مصرف‌کننده در شرایطی باشد که نتواند از آچار استفاده کند (مثلا کار در ارتفاعات یا روی داربست‌ها را تصور کنید) مهره‌های خروسکی بهترین گزینه به شمار می‌روند.

کاربرد دیگر مهره خروسکی در صنایع پی‌ریزی، زیربناسازی و بتن‌ریزی است. با وجود مهره فشار کمتری به پیچ وارد می‌شود؛ همین موضوع باعث می‌شود تا خروسکی به عنوان یک بولت نیز شناخته شود. توصیه می‌شود برای کاربرد این چنینی از بهترین جنس و مقاومت‌ترین متریال استفاده کنید.

قیمت مهره خروسکی تحت تاثیر جنس است و اگر بخواهید بادوام‌ترین جنس مانند چدن را تهیه کنید طبیعی است که با قیمت بالاتری رو‌به‌رو شوید. برای خرید انواع مهره به وب‌سایت آرین پیچ مراجعه کنید و از قیمت‌ها و اطلاعات محصولات مطلع شوید.

محصولات مرتبط
مهره ریلی​

مهره ریلی

مهره ریلی مهره ریلی​ ویژگی‌های محصول نام مهره ریلی​ جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها موجود است برای

مهره کبریتی

مهره کبریتی

مهره کبریتی مهره کبریتی ویژگی‌های محصول نام مهره کبریتی جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها موجود است برای

مهره اچ وی

مهره اچ وی

مهره اچ وی مهره اچ وی ویژگی‌های محصول نام مهره اچ وی جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها

سبد خرید

بستن (Esc)
برای خرید تماس بگیرید

ورود

بستن (Esc)

15 + سیزده =

سایدبار Scroll To Top