مهره ریلی

مهره ریلی​
ویژگی‌های محصول
ناممهره ریلی​
جنسفولادی، آلومینیوم، آهنی
اندازههمه اندازه ها موجود است
برای سفارش این محصول همین حالا قدام کنید
تصاویر محصول
توضیحات محصول

خرید مهره ریلی

مهره ریلی جزو خاص‌ترین مهره‌ها است و طراحی متمایزی دارد. این مهره بیشتر برای ایجاد اتصالات متحرک استفاده می‌شود. بنا به نام‌گذاری بیشترین کاربرد مهره در ریل قطار و لوکوموتیوها است و در تونل‌ها نیز به کار گرفته می‌شود. استاندارد مهره DIN 508 است. در ادامه به بررسی بیشتر این نوع می‌پردازیم.

ابتدا نگاهی به طراحی مهره می‌اندازیم. شکل و ظاهر مهره در نگاه اول کمی پیچیده به نظر می‌رسد چرا که با دیگر مهره‌هایی که تا کنون دیده‌ایم فرق دارد. شکل کلی گرد یا شش‌گوش نیست بلکه چهار ضلعی است و شبیه یک مربع است. درون این مربع یک حفره دایره‌ای ایجاد شده است که درون آن رزوه دارد.

یک ضلع مربع دو دستگیره فلزی دارد. می‌توان این دو را به گیره تشبیه کرد چرا که در بعضی از کاربردهای مهره ریلی از این قسمت به عنوان گیره استفاده می‌شود. در دو ضلع مجاور هم دو زائده فلزی ایجاد شده‌اند تا برای لغزیدن مناسب باشند. پیچ از هر دو سمت مهره قابل استفاده است.

نحوه استفاده از مهره به این شکل است که آن را درون یک شیار یا ریل قرار می‌دهند و دو لبه فلزی را به این شیارها وصل می‌کنند. به دلیل طراحی جالب مهره به محض قرار دادن آن درون شیار یک سیستم ریلی کوچک به وجود می‌آید. یعنی شما قادر هستید تا مهره را در راستای شیار به حرکت در آورید و آن را به هر جایی از شیار ببرید. شکل مهره باعث می‌شود تا لغزیدن و حرکت روی شیار ممکن شود. در اصل به همین دلیل به آن مهره ریلی می‌گویند.

هنگام خرید دقت کنید چون اگر محصول با کیفیت نخرید ممکن است حرکت مهره با مشکل مواجه شود یا روان نباشد. خرید پیچ و مهره با کیفیت همیشه موجب ماندگاری محصول و اتصالات و رضایت شما خواهد شد.

یکی دیگر از کاربردهای مهره‌های ریلی اتصال آن‌ها به یک محل با استفاده از گیره‌ها است. یکی از اضلاع مربع دارای گیره‌هایی است که جنس فلزی دارند. با استفاده از این دو گیره می‌توان مهره را در یک محل ثابت قرار داد. بنابراین کاربرد مهره بسته به نیاز می‌تواند تغییر کند.

برای این که هنگام خرید انتخاب بهتری داشته باشید باید درباره پیچ و مهره یا واشر ریلی اطلاعات کاملی کسب کنید. یکی از مواردی که بر قیمت پیچ و مهره اثر می‌گذارد جنس آن‌ها است. جنس مهره ریلی بر اساس نیاز شما ساخته می‌شود؛ شما می‌توانید فلز یا متریال مورد نظر خود را به تولیدکننده بگویید تا آن‌ها مطابق نیازتان کالا را تولید کنند.

جنس‌های آماده در بازار که بیش از سایر جنس‌ها تقاضا می‌شوند عبارت هستند از: آهن، فولاد، استیل، آلومینیوم، چدن، روی، نیکل، کروم و پلاستیک. هر کدام از این اجناس خودشان چند نوع دارند. مثلا استیل در انواع مختلف تولید می‌شود و آهن در انواع آبکاری‌شده یا آلیاژ در بازار به فروش می‌رسد. چنان چه قصد خرید مهره ریلی با هر کدام از این جنس‌ها را دارید و می‌خواهید از قیمت مهره ریلی آگاه شوید وارد فروشگاه آرین پیچ شده و از جزئیات بیشتر محصول مطلع شوید.

محصولات مرتبط
مهره ریلی​

مهره ریلی

مهره ریلی مهره ریلی​ ویژگی‌های محصول نام مهره ریلی​ جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها موجود است برای

مهره کبریتی

مهره کبریتی

مهره کبریتی مهره کبریتی ویژگی‌های محصول نام مهره کبریتی جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها موجود است برای

مهره اچ وی

مهره اچ وی

مهره اچ وی مهره اچ وی ویژگی‌های محصول نام مهره اچ وی جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها

سبد خرید

بستن (Esc)
برای خرید تماس بگیرید

ورود

بستن (Esc)

هفده − چهارده =

سایدبار Scroll To Top