مهره کبریتی

مهره کبریتی
ویژگی‌های محصول
ناممهره کبریتی
جنسفولادی، آلومینیوم، آهنی
اندازههمه اندازه ها موجود است
برای سفارش این محصول همین حالا قدام کنید
تصاویر محصول
توضیحات محصول

خرید مهره کبریتی

یکی از انواع مهره‌هایی که شباهت زیادی به مهره شش‌گوش دارد نوع کبریتی است. این مهره به دلیل داشتن زاویه در محیط خود شبیه یک استوانه شش‌ضلعی است. اگر یک مهره شش‌گوش را بکشیم و ارتفاع آن را زیاد کنیم به مهره کبریتی می‌رسیم. درون مهره یک حفره عمیق وجود دارد که سراسر آن رزوه کار شده است.

اگر می‌خواهید این مهره را بخرید بد نیست درباره جنس و اندازه آن اطلاع حاصل کنید. در بازار سایزهای 12 تا 50 برای مهره موجود است. همچنین جنس‌هایی که برای این مهره در نظر گرفته می‌شود بیشتر آهنی و فولادی است اما می‌توانید جنس‌های دیگر مانند چدن نیز تهیه کنید.

از آن جایی که مهره کبریتی بیشتر در کنار پیچ کبریتی استفاده می‌شود لازم است تا نگاهی به مشخصات این پیچ بیندازید. مثلا اگر قرار است از پیچ کبریتی در صنایعی مانند ساخت‌و‌ساز ساختمان استفاده شود احتمالا جنس آن فولاد یا آهن خواهد بود. به دلیل انعطاف‌پذیری آهن می‌توان از چنین جنسی کمک گرفت اما اگر بخواهیم سازه خود را بدون انعطاف آن چنانی بنا کنیم بهره‌گیری از جنس فولاد منطقی‌تر است.

پیچ کبریتی در چنین صنایعی به میلگرد صنعتی معروف است. در کنار میلگردها حتما باید از مهره کبریتی استفاده کنیم چرا که بستن و محکم کردن پیچ بدون حضور مهره ممکن نیست. نکته دیگری که لازم است تا هنگام خرید پیچ و مهره رعایت کنید تطبیق دادن جنس مهره با پیچ است. اگر پیچ از جنس فولاد باشد بهتر است مهره نیز فولادی انتخاب شود. دلیل این کار به گریدبندی و شرایط محیطی بر می‌گردد.

فرض کنید جنس پیچ از فولاد باشد اما مهره را آهنی انتخاب کنیم. اگر این دو در محیطی پرحرارت قرار بگیرند و تحت فشار باشند مهره زودتر از پیچ دچار فعل و انفعال خواهد شد و ممکن است در اثر شرایطی که به وجود آمده است شل شود یا بشکند. حتی ممکن است آهن در دماهای بسیار بالا نرم شود که چنین اتفاقی به کل مجموعه اتصالات آسیب می‌رساند.

از این نوع مهره در صنایعی مانند مواد غذایی، دریا، ساختمان، راه و شهرسازی، کشاورزی و ماشین‌سازی استفاده می‌شود. با توجه به کاربرد مهره و پیچ، جنس و اندازه بررسی شده و سپس به تولیدکننده منتقل می‌شود. مهندسان و متخصصان با بررسی دقیق، بهترین و مناسب‌ترین ابزارها و تجهیزات را به تولیدکنندگان سفارش می‌دهند.

اگر شما نیز می‌خواهید پیچ یا مهره کبریتی بخرید بهتر است ابتدا هدف خود از استفاده را مشخص کنید. بعد از این مرحله به سراغ انتخاب سایز و جنس مناسب کار بروید. بدیهی است که به دلیل شش‌گوش بودن مهره کار با آن به وسیله آچار امکان‌پذیر است. پس هنگام کار باید سایز مهره را با سایز آچار تطبیق دهید.

قیمت پیچ و مهره نیز فاکتور مهمی است. از آن جایی که قیمت مهره کبریتی بر اساس معیارهای مختلفی تعیین می‌شود ممکن است در یک زمان مشخص چند قیمت متفاوت برای یک جنس مشاهده کنید. هنگام قیمت‌گذاری معمولا به این موارد توجه می‌شود: فرایند ساخت‌وساز، فناوری‌ها، متریال و مواد اولیه تولید، ابعاد و اندازه، جنس، کیفیت و مرغوبیت، برند، طراحی و شکل پیچ و مهره. از آن جایی که مهره کبریتی برای صنایع مهمی به کار گرفته می‌شود پیشنهاد می‌کنیم بهترین جنس را تهیه کنید. شما می‌توانید برای خرید مهره کبریتی به وب‌سایت آرین پیچ مراجعه کنید.

محصولات مرتبط
مهره ریلی​

مهره ریلی

مهره ریلی مهره ریلی​ ویژگی‌های محصول نام مهره ریلی​ جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها موجود است برای

مهره کبریتی

مهره کبریتی

مهره کبریتی مهره کبریتی ویژگی‌های محصول نام مهره کبریتی جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها موجود است برای

مهره اچ وی

مهره اچ وی

مهره اچ وی مهره اچ وی ویژگی‌های محصول نام مهره اچ وی جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها

سبد خرید

بستن (Esc)
برای خرید تماس بگیرید

ورود

بستن (Esc)

5 + 19 =

سایدبار Scroll To Top