واشر ریلی

واشر ریلی​
ویژگی‌های محصول
نامواشر ریلی​
جنسفولادی، آلومینیوم، آهنی
اندازههمه اندازه ها موجود است
برای سفارش این محصول همین حالا قدام کنید
تصاویر محصول
توضیحات محصول

خرید واشر ریلی

قبلا در معرفی محصول مهره ریلی مفصلا درباره نحوه استفاده این نوع مهره‌ها صحبت کردیم؛ واشر ریلی نیز کارکردی بسیار مشابه مهره ریلی دارد و به عنوان مکمل این مهره استفاده می‌شود. بنابراین اگر قصد خرید پیچ و مهره ریلی را داشتید احتمالا باید خرید واشر ریلی را نیز در اولویت‌های خود قرار دهید.

واشر ریلی بر خلاف بسیاری از واشرها طراحی گرد و حلقه‌ای ندارد و مربعی است. دقیقا مثل مهره ریلی واشر هم مربع است و برای کار روی ریل یا لغزنده‌ها طراحی شده است. ارتفاع مربع در همه جا یکسان نیست و اگر از کنار به واشر نگاه کنیم یک سطح شیبدار را مشاهده خواهیم کرد. در واقع واشر از کنار، سطح مقطع ذوزنقه‌ای دارد و از بالا مربع است. درون این مربع یک حفره دایره‌ای ایجاد شده است. بعضی از واشرها در سطح خود یک یا دو شیار عریض هم دارند.

برای ساخت واشر لازم است تا استانداردی برای آن مشخص کنیم؛ استاندارد واشرهای ریلی DIN 434 و DIN 435 است. به دلیل طراحی‌های متنوع دو استاندارد برای این واشر وجود دارد. یکی دیگر از استانداردهای معروف برای این مدل واشر استاندارد DIN 6917 است که نشان می‌دهد جنس واشر اچ وی و خشکه است.

بعد از مشخص شدن استاندارد باید ابعاد و اندازه واشر تعیین شوند. در این جا اندازه‌های D، A، B، S1 و S2 را توضیح می‌دهیم.

D همان قطر حفره است و از 9 میلی‌متر تا 30 میلی‌متر قابل تولید است. A و B اضلاع مربع هستند. در سایزهای کوچک A و B با هم برابر هستند و همان طور که گفتیم شکل کلی شبیه مربع خواهد بود اما با افزایش سایز B از A فاصله می‌گیرد و در مواردی شکل نهایی شبیه مستطیل خواهد شد. برای کوچک‌ترین سایز واشر ریلی A و B برابر 22 میلی‌متر بوده و برای بزرگ‌ترین سایز برابر 56 میلی‌متر خواهند بود. بعضی از سایزهای بزرگ و متوسط اضلاع نامساوی دارند.

دو اندازه S1 و S2 قاعده‌های ذوزنقه را نشان می‌دهند. کوچک‌ترین واشر ریلی با استاندارد DIN 434 ابعاد S1 و S2 کوچک‌تری در مقایسه با استاندارد 435 دارد؛ این مولفه‌ها با 3.8 و 2 میلی‌متر برابرند. به طور مشابه سایز بزرگ ابعاد 8.5 و 4 میلی‌متری دارد. گفتنی است که این استاندارد دارای دو شیار در سطح خود است.

واشر ریلی نوع دیگری دارد که با استاندارد DIN 435 تولید می‌شود؛ برای کوچک‌ترین سایز واشر با یک شیار که استاندارد DIN 435 دارد، اندازه‌های S1 و S2 برابر 4.6 و 1.5 میلی‌متر هستند و برای بزرگ‌ترین سایز این اعداد با 10.8 میلی‌متر و 3 میلی‌متر برابرند.

یکی از مسائلی که بر قیمت پیچ و مهره یا واشر اثر می‌گذارد اندازه و سایز است. بدیهی است که سایزهای بزرگ با سایزهای کوچک اختلاف قیمت داشته باشد. عامل بعدی جنس است. جنس و متریال قیمت واشر ریلی را تحت تاثیر شدیدی قرار می‌دهد. جنس‌های فولادی، آلومینیومی، پلاستیکی، استیلی و جنس‌های دیگر هر کدام مزیت‌ها و معایب خودشان را دارند که می‌توانید هر کدام را از موجودی کامل فروشگاه آرین پیچ تهیه کنید.

محصولات مرتبط
واشر اچ وی

واشر اچ وی

واشر اچ وی واشر اچ وی ویژگی‌های محصول نام واشر اچ وی جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها

واشر قفلی

واشر قفلی عاج دار و معمولی

واشر قفلی واشر قفلی ویژگی‌های محصول نام واشر قفلی جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها موجود است برای

واشر فنر بشقابی ضخیم​

واشر فنر بشقابی ضخیم

واشر فنر بشقابی ضخیم واشر فنر بشقابی ضخیم​ ویژگی‌های محصول نام واشر فنر بشقابی ضخیم​ جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه

سبد خرید

بستن (Esc)
برای خرید تماس بگیرید

ورود

بستن (Esc)

19 − یازده =

سایدبار Scroll To Top