پیچ استوانه

پیچ استوانه​
ویژگی‌های محصول
نامپیچ استوانه​
جنسفولادی، آلومینیوم، آهنی
اندازههمه اندازه ها موجود است
برای سفارش این محصول همین حالا قدام کنید
تصاویر محصول
توضیحات محصول

خرید پیچ استوانه

پیچ استوانه به عنوان پرکاربردترین پیچ در تمام صنایع به شمار می‌رود. نه تنها از این پیچ در صنعت استفاده فراوانی می‌شود بلکه در خانه‌ها نیز شاهد حضورش هستیم. به دلیل همین اهمیت قصد داریم به معرفی دقیق این پیچ بپردازیم.

اگر قصد خرید پیچ استوانه را دارید می‌توانید هنگام خرید از فروشنده درخواست پیچ با همین نام یا با عناوین دیگری مانند پیچ سرگرد یا پیچ سرماشینی را بکنید. پیچ سرگرد دقیقا همین ویژگی را دارد؛ یعنی هر دو سر آن گرد است و حالت صاف یا نوک‌تیز ندارد.

پیچ استوانه‌ای تماما رزوه است و بخش انتهایی آن در بیشتر اوقات زوایای نرم دارد اما می‌توان مدل‌های نوک‌تیز یا بخشی رزوه‌دار را پیدا کرد. قیمت پیچ و مهره استوانه بر اساس این موضوع تغییر می‌کند که پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع از نوع دقیق پیچ و قیمت آن مشاوره بگیرید.

گل پیچ گرد است و حفره‌ای ضربدری شکل دارد تا باز و بسته کردن آن با استفاده از آچار و حتی ابزارهای ساده‌ای مانند یک تیغه ممکن باشد؛ این موضوع باعث می‌شود به پیچ استوانه پیچ چهارسو نیز گفته شود. دلیل وجود چهار حفره در گل پیچ است.

نوع دیگری از پیچ مدل دو سو است که تنها دو حفره در راستای هم وجود دارند و این حالت یک خط راست را تشکیل می‌دهد. در بعضی از انواع پیچ‌ها مدلی می‌بینیم که گل آن مسطح و کاملا صاف است. به این نوع پیچ‌ها سرخزینه گفته می‌شود.

بیشترین جنس که از پیچ استوانه‌ای می‌بینیم جنس‌های آهنی، فولادی، استیل و آلومینیومی است. هر کدام از این متریال‌ها برای شرایط خاصی کاربرد دارند؛ به عنوان یک مثال در محیط مرطوب از استیل استفاده می‌شود تا پیچ و مهره دچار زنگ‌زدگی نشوند. خوب است همین جا اشاره کنیم که پیچ ماشینی به تنهایی قابل استفاده است اما بهترین حالت وقتی است که آن را به همراه مهره به کار ببندید.

قیمت پیچ و مهره علاوه بر شکل، طراحی، اندازه و مدل چهار سو و دو سو به جنس آن نیز بستگی دارد که می‌توان این مورد را مهم‌ترین در میان موارد ذکرشده دانست. یعنی وابستگی قیمت پیچ و مهره به جنس بیش از فاکتورهای دیگر است. قیمت پیچ استوانه، استاد بولت، انواع پیچ آلن و انواع دیگر پیچ و مهره  همگی در وب‌سایت آرین پیچ موجود هستند که می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.

تقریبا هر جا سرمان را برگردانیم می‌توانیم حضور این پیچ را مشاهده کنیم. مثلا اگر به لوازم برقی و خانگی نگاه کنیم خواهیم دید که اتصالات با استفاده از این پیچ انجام شده است. به داخل پریزهای برق نگاه کنید تا کاربرد وسیع پیچ استوانه را بهتر درک کنید. اتصالات هر قطعه‌ای در خانه می‌تواند به وسیله این مدل انجام شود؛ اتصال لوسترها، شلف‌های خانه، میز کار و… همگی جزو همین موارد هستند.

یکی دیگر از کاربردها در صنایع چوبی است. جنس استیل و آلومینیومی به دلیل وزن کم برای این حوزه بسیار مناسب هستند و البته استحکامی که ایجاد می‌کنند بسیار قابل قبول است. اگر کاربردهای خانگی را کنار بگذاریم دست‌وبال‌مان بازتر می‌شود؛ صنایعی مانند تولید ابزارآلات، تولید ادوات جنگی، وسایل‌نقلیه، هواپیما و کشتی، ماشین‌های چاپ، صنعت برق، صنعت ریسندگی و پارچه‌بافی و قطعات فلزی تنها بخشی از کاربرد وسیع پیچ استوانه یا سرگرد هستند. 

محصولات مرتبط
پیچ شیروانی

پیچ شیروانی

پیچ شیروانی پیچ شیروانی ویژگی‌های محصول نام پیچ شیروانی جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها موجود است برای

پیچ متری

پیچ متری

پیچ متری پیچ متری ویژگی‌های محصول نام پیچ متری جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها موجود است برای

پیچ سر خزینه

پیچ سر خزینه

پیچ سر خزینه پیچ سر خزینه ویژگی‌های محصول نام پیچ سر خزینه جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها

سبد خرید

بستن (Esc)
برای خرید تماس بگیرید

ورود

بستن (Esc)

پانزده − سه =

سایدبار Scroll To Top