پیچ خروسکی

پیچ خروسکی
ویژگی‌های محصول
نامپیچ خروسکی
جنسفولادی، آلومینیوم، آهنی
اندازههمه اندازه ها موجود است
برای سفارش این محصول همین حالا قدام کنید
تصاویر محصول
توضیحات محصول

خرید پیچ خروسکی

پیچ خروسکی یکی از انواع پیچ و مهره است که به صورت استوانه شیاردار یافت می‌شود. البته در کنار استوانه، گل پیچ که همان مهره خروسکی آن است به فروش می‌رسد. پیچ خروسکی به این نحو کار می‌کند که ابتدا باید قسمت استوانه‌ای یا همان پای پیچ در حفره قرار داده شود و برای محکم کردن یا بستن، از مهره استفاده کرد. گل پیچ به شکل تاج خروس است به همین دلیل نام این پیچ را خروسکی گذاشته‌اند. درون گل پیچ سوراخی قرار دارد که باید استوانه به آن متصل شود. بعد از وصل کردن بدنه به سری پیچ و چرخاندن آن، پیچ در جایش محکم می‌شود. اگر قصد خرید پیچ و مهره دارید و نوع خروسکی آن مد نظرتان است احتمالا می‌دانید که این نوع برای استفاده‌های صنعتی و البته بادوام و سریع است.

کار با پیچ خروسکی بسیار سریع و آسان است؛ به محض این که استوانه درون سوراخ مهره قرار گرفت با چرخاندن سری (خروسک)، پیچ به سرعت بسته می‌شود. با وجود این ویژگی حتی باز و بسته کردن پیچ با دست هم امکان‌پذیر می‌شود و اصلا یکی از دلایل کاربرد زیاد پیچ خروسکی همین مورد است که اشاره کردیم. بسیاری از اوقات شما دست به آچار نخواهید شد و قادر هستید با حرکت دست پیچ را شل یا سفت کنید و این کار زحمتی برای شما نخواهد داشت. گرد بودن لبه‌های سری خروسکی باعث می‌شود دست‌تان هم اذیت نشده و تکرار حرکت دورانی آسان‌تر شود.

یکی دیگر از کاربردهای پیچ خروسکی مصرف آن در صنعت است. تونل‌سازی، پتروشیمی، نفت‌وگاز، ساخت‌و‌ساز و… از جمله صنایعی هستند که برای فعالیت خود از این نوع پیچ بهره می‌برند. دلیل این است که پیچ خروسکی به دلیل فیزیک و طراحی خاصش می‌تواند وزن و فشار بسیار زیادی را متحمل شود و نشکند. همچنین هنگام بتن‌ریزی در صنایعی مانند ساختمان‌سازی از پیچ خروسکی استفاده می‌کنند تا تمام خلا‌ها پر شده و بعد از پر شدن، بتن از هم باز نشود. یکی از مزیت‌های استفاده از این نوع پیچ قابلیت رد کردن آن از دو فاز مختلف است؛ به عنوان مثال می‌توان دو قطعه بتنی را با این پیچ به هم متصل کرد یا دو قطعه لوازم الکتریکی را به هم چسباند.

درست است که پیچ‌های خروسکی به سبب ماهیت خود استحکام بسیار زیادی دارند اما هر چیزی در بازه کیفی بد تا خوب به فروش می‌رسد و شما باید به این قضیه دقت داشته باشید چرا که خرید اجناس بی‌کیفیت می‌تواند منجر به مشکلات مختلف شود. اگر خرید پیچ خروسکی را در نظر دارید بهتر است بدانید که بهترین جنس این نوع استیل یا آهن است که دوام بالایی دارند. اگر لازم باشد تا مقاومت تحمیل‌شده به پیچ بیش‌تر از حالات پیش‌بینی شده باشد بهتر است جنس سری را از چدن انتخاب کنید. جنس چدن به دلایل مختلف از جمله شرایط محیط و شرایط آب‌وهوایی، به رنگ سیاه و گالوانیزه تولید می‌شود. البته هر جنسی از مهره خروسکی مقاومت زیادی در برابر زنگ‌زدگی دارد و فشار بالایی را تحمل می‌کند. مانند هر پیچ دیگری می‌توان ابعاد و اندازه‌های گوناگونی از این مورد پیدا کرد. باقی اطلاعات مانند جنس، ابعاد و قیمت پیچ خروسکی در جدول ویژگی‌های محصول درج شده‌اند که می‌توانید آن‌ها را در جدول وب‌سایت آرین پیچ مشاهده کنید. 

محصولات مرتبط
پیچ شیروانی

پیچ شیروانی

پیچ شیروانی پیچ شیروانی ویژگی‌های محصول نام پیچ شیروانی جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها موجود است برای

پیچ متری

پیچ متری

پیچ متری پیچ متری ویژگی‌های محصول نام پیچ متری جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها موجود است برای

پیچ سر خزینه

پیچ سر خزینه

پیچ سر خزینه پیچ سر خزینه ویژگی‌های محصول نام پیچ سر خزینه جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها

سبد خرید

بستن (Esc)
برای خرید تماس بگیرید

ورود

بستن (Esc)

14 − 7 =

سایدبار Scroll To Top