پیچ شیروانی
پیچ شیروانی
ویژگی‌های محصول
نامپیچ شیروانی
جنسفولادی، آلومینیوم، آهنی
اندازههمه اندازه ها موجود است
برای سفارش این محصول همین حالا قدام کنید
تصاویر محصول
توضیحات محصول

خرید پیچ شیروانی

در صنایع چوب، ساخت و ساز شیروانی‌ها و تغییر دکوراسیون خانه بیش از هر نوع پیچ دیگری با این پیچ سر و کار داریم. پیچ شیروانی پیچي است که برای کاربری‌های ذکر شده مورد استفاده فراوان قرار می‌گیرد و به دلیل طراحی منحصربه‌فردش تمام نیازهای این حوزه را برطرف می‌کند.

ظاهر این پیچ کمی پیچیده است و به سادگی پیچ‌های دیگری مانند استوانه یا پیچ آلن نیست. هنگام خرید پیچ شیروانی متوجه گل عجیب آن خواهید شد. گل پیچ مانند یک استوانه کوچک و تو پر است که در انواع دو سو و چهار سو تولید می‌شود اما در کنار تولید این دو محصول پرطرفدار، نوع آلنی پیچ نیز عرضه شده و بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد. نام دیگر این مدل پیچ شیروانی بوکسی است.

مدل دو سو تنها یک شیار در گل دارد اما چهار سو دو شیار به صورت عمود بر هم هستند. در نوع آلن نیز حفره‌ای شش‌گوش درون گل تعبیه شده است و با استفاده از آچار باز و بسته می‌شود. به مدل‌های دو سو و چهار سو، پیچ شیروانی پیچ گوشتی خور می‌گویند و به مدلی که یک حفره شش‌ضلعی در گل خود دارد پیچ شیروانی آچارخور گفته می‌شود. دلیل واضح است چرا که موارد نخست با استفاده از پیچ گوشتی باز و بسته می‌شوند اما نوع دوم به وسیله آچار قابلیت مصرف دارد.

نوع به‌روزتری از پیچ شیروانی وجود دارد که در آن حفره روی گل برای سر مته طراحی شده است و با نام پیچ شیروانی سر مته شناخته می‌شود. یعنی به جای این که از آچار یا پیچ گوشتی استفاده کنیم حفره به شکلی است که می‌توانیم پیچ را روی نوک مته قرار دهیم و با استفاده از چرخش مته، پیچ را در محل مورد نظر قرار دهیم.

البته قرار دادن پیچ با استفاده از مته به سادگی انجام نمی‌شود مگر این که نوک پیچ تیز یا مته‌ای باشد. علاوه بر طراحی سر پیچ، نوک پیچ نیز دارای طراحی‌های مختلفی است که مهم‌ترین آن‌ها در مورد پیچ شیروانی، نوک تیز و نوک مته‌ای است. نوک تیز برای مواقعی است که می‌خواهیم پیچ بدون زحمت در متریالی نرم یا نیمه‌سخت فرو برود و نوک مته‌ای برای زماني است که می‌خواهیم ضمن ایجاد حفره، پیچ همزمان در حفره قرار بگیرد. بدیهی است که گل و نوک چنین پیچی هر دو از نوع مته‌ای است.

برخی پیچ شیروانی را با پیچ‌های نیم رزوه اشتباه می‌گیرند. در جواب باید گفت که این پیچ تمام رزوه است اما صرفا نوک آن طول بیشتری داشته و در مواردی مته‌ای است. این موضوع باعث می‌شود در ظاهر این طور به نظر برسد که به بخشی از پیچ بدون رزوه است.

پیچ‌ها هر کدام برای کاری خاص ساخته شده‌اند؛ پیچ شیروانی برای استفاده در صنایعی مانند کاغذ دیواری، ساخت زیرشیروانی، پشت‌بام، چوب، نصب سقف و اتصال قطعات مربوط به ساختمان بهترین گزینه به حساب می‌آید. در اصل دليل نام‌گذاري پیچ هم به دلیل کاربرد وسیعش در ساخت شیروانی‌ها است.

آرین پیچ به عنوان یکی از درگاه‌های معتبر فروش انواع پیچ و مهره از جمله پیچ استاد بولت، انواع پیچ‌های آلنی و… پیچ شیروانی نیز به فروش می‌رساند. برای اطلاع از قیمت پیچ و مهره کافی است به وب‌سایت و جداول مربوط به محصول مراجعه کنید.

محصولات مرتبط
پیچ شیروانی

پیچ شیروانی

پیچ شیروانی پیچ شیروانی ویژگی‌های محصول نام پیچ شیروانی جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها موجود است برای

پیچ متری

پیچ متری

پیچ متری پیچ متری ویژگی‌های محصول نام پیچ متری جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها موجود است برای

پیچ سر خزینه

پیچ سر خزینه

پیچ سر خزینه پیچ سر خزینه ویژگی‌های محصول نام پیچ سر خزینه جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها

سبد خرید

بستن (Esc)
برای خرید تماس بگیرید

ورود

بستن (Esc)

پانزده + دوازده =

سایدبار Scroll To Top