برای مشاوره و خرید انواع پیچ و مهره، واشر و .. مطابق با استانداردهای جهانی کافیه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید تا بهترین و مناسبترین پیچ ومهره با گرید های بالا و بهترین کیفیت را از فروشگاه آرین پیچ خریداری فرمایید

خرید پیچ و مهره

پیچ و مهره مخصوص چوب

برای ایجاد اتصال بین قطعات چوبی باید از ابزار و یراق آلات مناسب استفاده نمود تا علاوه بر مقاومت، ظاهر زیبا و چشم نوازی داشته باشد. اگر برای شما ظاهر زیبا و کیفیت بالا مهم است با آرین پیچ همراه باشید تا در این مقاله به معرفی پیچ و مهره و روش های اتصال قطعات چوبی بپردازیم.اندازه گیری، برش و در نهایت اتصال قطعات به یکدیگر منجر به تولید محصولات چوبی و ام دی اف می گردد اما نکته مهم دقت بالا و کیفیت نهایی کار است.پیچ چوب ، استوانه ای رزوه شده می باشد که نوک رزوه آن تیز می باشد و در قطعه و محل مورد نظر فرو میرود و برای سفت شدن نیازی به مهره ندارد و گل پیچ و نوع رزوه متنوعی دارد.جنس پیچ چوبجنس این پیچ از معمولا از آهن یا استنلس استیل در دو گرید استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ می باشد که تولید و مورد استفاده قرار میگیرد .

در صنایع چوب از انواع مختلف اتصالات چوبی استفاده می شود که دو یا چند قطعه چوب را به یکدیگر متصل می کند. اتصالات صنایع چوب خود به دو دسته ی جدا شدنی و جدا نشدنی تقسیم بندی می شود. اتصالات موقت و جداشدنی شامل پیچ، الیت، گونیا و اتصالات کلمکس (Clamex) می باشد که هر کدام از آن ها در بخش انواع پیچ، اتصالات و نگهدارنده طبقه قابل مشاهده است. همچنین اتصالات دائم و جدانشدنی شامل اتصال دم چلچله، اتصال بیسکویتی و اتصال دوبل چوبی است.

محصولات پیچ و مهره مخصوص چوب

خدمات آرین پیچ

خرید آنلاین پیچ و مهره واشر

برای مشاوره و خرید انواع پیچ و مهره، واشر و .. مطابق با استانداردهای جهانی کافیه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید تا بهترین و مناسبترین پیچ ومهره با گرید های بالا و بهترین کیفیت را از فروشگاه آرین پیچ خریداری فرمایید

کاربرد انواع پیچ چوب

یکی از پیچ های پر کاربرد،پیچ چوب می باشد.پیچ چوب نیمه رزوه و با رزوه بزرگ با فاصله زیاد می باشد که برای متصل کردن انواع چوب،ام دی اف و فایبرگلاس کاربرد دارد.بخشی که رزوه ندارد برای لغزیدن به داخل قطعه رویی می باشد.سر پیچ در پیچ چوب دارای اشکال تخت،گرد یا بیضی هستند.رنگ این پیچ ها نقره ای یا زرد هستند و دارای پوشش زینک یا استیل استنلس هستند.پیچ چوب باید استاندارد DIN 7997  داشته باشد.

 پیچ لگ(lag )از نظر ظاهر شبیه پیچ چوب است اما سر آن شش گوش یا چهارگوش است و در انتها به شکل مخروطی رزوه شده است.پیچ لگ برای متریال پایه ای که برای بستن پیچ با گشتاور بالا نیاز دارد و در صنایع ساختمانی و چوبی به کار می رود.استاندار این پیچ DIN571 می باشد.

پیچ ام دی افیکی از انواع پیچ اتصال برای مونتاژ کابینت آشپزخانه، پیچ ام دی اف می باشد که رزوه در تمامی طول این مدل پیچ ام دی اف وجود دارد. همانطور که می دانید پیچ ام دی اف از نوع خودکار و نوک تیز است که در طول های متفاوتی طراحی و تولید می شود. نکته ای که در هنگام استفاده از پیچ ام دی اف باید رعایت کنید آن است که قبل از بستن پیچ صفحات چوب و ادم دی اف را حتما سوراخکاری نمایید تا احتمال ترکیدن آنها در قسمت ضخامت کم شود. قابل ذکر است که پیچ ام دی اف در صنعت چوب به پیچ کابینتی نیز معروف می باشد.

کاربرد پیچ فیکس این مدل پیچ فیکس دارای دو مهره در دو سر خود می باشد که برای اتصال بدنه های یونیت به یکدیگر به کار برده می شود. پیچ فیکس نیز در شکل و مدل های متفاوتی طراحی و تولید می شود. 

پیچ خودکار چوب

این پیچ به صورت استوانه ای مخروطی شکل و رزوه شده است که جهت فرو رفتن و ثابت ماندن در وسیله نیازی به مهره نخواهد داشت.نوک پیچ خودکار رزوه شده و تیز است تا به وسیله آن سطح کار سوراخ شود.در انتهای این پیچ رزوره صورت نگرفته است که به همین دلیل سبب خواهد شد که اتصال محکم تری به وجود آید و دیگر باز نشود.پیچ های مخصوص چوب یکی از انواع پیچ های خودکار می باشند که رزوه ی آن ها درشت تر و بزرگ تر می باشد.سر این پیچ ها در انواع گرد یا تخت است و در انواع مختلفی همچون دو سو ، چهار سو ، آلن خور ، آچار خور و … است.جهت بالا بردن استحکام می توان این پیچ را به همراه چسب استفاده نمود.

جنس پیچ چوب یا خودکار

این پیچ دارای دو نوع آهنی و یا استنلس استیل می باشد که در نوع استنلس استیل آن دو گرید 301 و 304 موجود است و بعضی از آن ها به وسیله روکش روی ساخته می شوند که به همین دلیل می توان در رنگ های نقره ای یا زرد عرضه شوند.

پیچ خودکار چوب

این پیچ ها بسیار مقاوم ، دردسترس و پرکاربرد هستند و برای متصل شدن به پلاستیک و فایبرگلاس و چوب کاربرد دارد.از این پیچ ها می توان در لبه ی قطعات چوب استفاده کرد زیرا احتمال شکستن چوب وجود ندارد. پیچ های خودکار در موارد مصرف خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند ، از کاربرد های دیگر آنها نصب لوازم بر روی دیوار می باشد.

معایب و مشخصات پیچ چوب

مزایای استفاده از پیچ چوب

تا به الان سعی کردیم تا شما را با مزایای استفاده از میخ آشنا سازیم. همان طور که می دانید در کنار مزایا معایبی نیز وجود دارد که بهتر است آن را بدانید تا با آگاهی بیشتری بین پیچ و میخ بتوانید انتخاب نمایید. به طور کلی میخ دارای معایب زیر می باشد:

  1. اگر می خواهید تخته های چند لایه و یا ام دی اف پس از اتصال دچار شکنندگی و ترک نشوند بهتر است تا از میخ استفاده نکنید.
  2. میخ ها ظرفیت نگه داشتن اتصال کمتری نسبت به پیچ ها دارند.
  3. میخ ها در برابر رطوبت مقاومت کمی دارند.
  4. معمولا سر پیچ از بدنه ی آن بزرگتر می باشد که به همین سبب بهتر است تا برای قسمت نمای کار استفاده نشود
  5. نصب پیچ های شیاردار و دو سو بسیار مشکل می باشد.
  6. پیچ ها نسبت به دمیخ شکننده می باشند و تحمل نیروی زیاد از بغل را ندارند.

معایب و مشخصات پیچ چوب

همان طور که می دانید میخ ها راحت تر و سریع تر از پیچ نصب می شوند و در مقایسه با پیچ ها بسیار ارزان تر می باشند. زمانی که می خواهید دو قطعه چوبی تحت فشار جانبی قرار گیرند بهتر است تا از میخ برای اتصال آن ها استفاده نمایید. بهتر است که بدانید پیچ ها در برابر فاشر خم خواهند شد ولی پیچ ها می شکنند. به طور کلی استفاده از میخ برای اتصال دو قطعه دارای مزایای زیر می باشد:

  1. میخ را می توان خیلی سریع تر از پیچ با استفاده از چکش و یا میخکوب نصب نمایید
  2. اگر بر اثر ضربه میخ خم شود به راحتی می توان با استفاده از چکش آن را به حالت اول برگرداند.
  3. میخ از پیچ ارزان تر و به صرفه تر می باشد.
  4. میخ انعطاف پذیری بیشتری نسبت به پیچ دارد.

همان طور که می دانید پس از اتصال دو قطعه به یکدیگر ممکن نیروهای مختلفی از طرفین به پیچ و یا میخ وارد شود. در برابر این گونه نیرو و فشار ها میخ مقاومت بیشتری دارد و می تواند از خود انعطاف بیشتری نشان دهد. 

 

برای مشاوره و خرید انواع پیچ و مهره، واشر و .. مطابق با استانداردهای جهانی کافیه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید تا بهترین و مناسبترین پیچ ومهره با گرید های بالا و بهترین کیفیت را از فروشگاه آرین پیچ خریداری فرمایید

فروشگاه پیچ و مهره

روکش گالوانیزه در پیچ چوبی

روکش گالوانیزه در پیچ چوبیفروشگاه پیچ و مهره

نتیجه پیچ چوبی در واقع یک پیچ بزرگ و سنگین است که در کاربری‌های متفاوت چوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. آنها به طور معمول دارای یک سر شش ضلعی با پوشش محافظ گالوانیزه هستند. روکش بیرونی از پیچ و رزوه‌ها در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی محافظت می‌کند، در حالی که سر شش ضلعی امکان قرارگیری آچار و سفت و یا شل کردن پیچ را آسان می‌کند. می‌توان این پیچ‌ها را در محیط‌های مختلف استفاده کرد و وجود رطوبت در محیط، مانعی برای استفاده از این نوع پیچ نخواهد بود.

علاوه بر استحکام و دوام فوق‌العاده آنها، پیچ‌های چوبی ماندگار هستند. یک پیچ چوبی معمولی دارای یک هسته فولادی با کربن بالا با نمای خارجی گالوانیزه روی است. وجود روی گالوانیزه از هسته زیرین فولادی پیچ در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی محافظت می‌کند. رطوبت و اکسیژن نمی‌توانند به راحتی به گالوانیزه نفوذ کنند، بنابراین پیچ‌های چوبی معمولا دچار خوردگی و زنگ‌زدگی نمی‌شوند. آنها می‌توانند چندین دهه دوام بیاورند، در عین حال سطح بالایی از امنیت را در مورد اشیاء مورد استفاده در آنها ایجاد می‌کنند.

نکات مهم در اتصال چوب با پیچ چوب

1-طول مناسب پیچ چوب

هنگامی که قصد اتصال دو تکه چوب را دارید باید طول پیچ چوب برایتان اهمیت بسیاری داشته باشد و از پیچ چوبی با اندازه مناسب برای اتصال دو چوب استفاده کنید.برای محاسبه طول مناسب ابتدا ضخامت چوب هایی را که قصد اتصال آن ها را دارید اندازه بگیرید.پس از آن به این نکته توجه کنید که طول پیچ چوب باید حدود چهار میلی متر از ضخامت دو تکه چوب کمتر باشد تا بتواند دو قطعه را به خوبی کنار هم نگه دارد و در آن ها نفوذ کند.

 2-بیرون آوردن پیچ چوب زنگ زده

اگر پیچ خود را از فروشنده مطمئن تهیه کنید و پیچ چوب استانداردهای لازم را داشته باشد به احتمال بالا از زنگ زدگی مصون خواهد ماند.اما اگر پیچ زنگ زده باشد برای تعویض و در آوردن آن باید یک هویه لحیم کاری را برداشته و نوک داغ آن را روی گل پیچ چوب قرار دهید.گرمای منتقل شده از هویه لحیم کاری به پیچ چوبی باعث انبساط فلز می شود و اگر سرد شود منقبض می شود.پس از آن می توانید به راحتی پیچ را در آورده و از شرشان خلاص شوید چرا که پیچ زنگ زده مقاومت بسیاری ندارند و نمی تواند مطمئن عمل کند.

3-جلوگیری از شل شدن پیچ چوب

اصطحکاک پیچ با دیواره چوب در طولانی مدت باعث شل شدن پیچ ها می شود. چه چیزی می تواند از پیچ هرز شده وحشتناک تر باشد. اما هرزشدن پیچ چوب بدون راه حل نیست.این راه حل اگر چه عملا پیچ را ثابت می کند اما می تواند کارآمد باشد. برای اینکار باید پیچ را روی سطح صاف و سفتی قرار دهید و به آرامی با چکش ضربه بزنید طوری که نوک پیچ اندکی خم شود.پس از انجام این روش پیچ درون چوب فرو می رود و دیگر از چوب بیرون نمی آید.

آرین پیچ
انواع پیچ و مهره کیفیت بالا

4-روان کردن پیچ چوب برای چوب با بافت متراکم

اگر چه چوب سخت برای استفاده در دکور خانه مناسب است اما فرو کردن پیچ در چنین چوبی کار آسانی نخواهد بود.بافت متراکم و در هم تنیده ی چوب سخت باعث می شود که پیچ به راحتی در آن فرو نرود.برای فرو کردن پیچ در چوب سخت باید سطح چوب را با صابون بپوشانید.پوشاندن سطح چوب با صابون باعث می شود پیچ بسیار راحت در چوب نفود کند و هچنین آسیبی به چوب وارد نشود.سایر مواد چرب مانند روغن نمی تواند کارآمد باشد پس استفاده از آن ها توصیه نمی شود.اگر تصمیم به رنگ کردن چوب دارید؛ قبل از آن سطح چوب را از صابون پاک کنید.

5-ایجاد سوراخ راهنما

برخلاف باورعموم مبنی بر اینکه پیچ های خودکار به سوراخ راهنما نیاز ندارند؛ توصیه ما به شما این است که سوراخ راهنما را ایجاد کنید.چرا که سوراخ راهنما کمک می کند که پیچ به صورت مستقیم درون چوب راه یابد.سوراخ راهنما می تواند با ضخامت کمتر از پبچ، درون پیچ ایجاد می شود و منجر به راه یافتن پیچ خودکار در میان چوب شود.برای ایجاد سوراخ راهنما در چوب با بافت متراکم و سخت باید سایز مته با سایز پیچ چوب برابر باشد.برای ایجاد سوراخ راهنما در چوب نرم سایز سوراخ راهنما باید نصف اندازه پیچ باشد.

6-سایز مناسب پیچ چوب

برخلاف آنچه اکثر افراد تصور می کنند پیچ بلندتر با ضخامت کمتر کارآمد تر است.ضخامت پیچ با رزوه پیچ محاسبه می شود پس پیچ چوبی با رزوه درشت تر، ضخیم تر از همان نمره با رزوه کوچکتر است.

خرید پیچ چوب

پیچ چوب که به پیچ رولپلاکی، پیچ دیوار و پیچ طلایی نیز معروف است یکی از پرکاربردترین پیچ هاست. برخلاف نام اصلیش (پیچ چوب) بیشترین مورد مصرف آن در دیوارهای ګچی و بتونیست، البته با همکاری یار جدایی ناپذیرش «رولپلاک». قبل از رایج شدن پیچ های MDF از این پیچ در صنایع چوبی هم به وفور استفاده میشد. پیچ چوب در سایزهای 4 ، 5 ، 6 ، 7 ، 8 و 10سانتیمتری و قطرهای مختلف ساخته و مورد مصرف قرار میګیرد. بطور کل این نوع پیچ یکی از ارکان اصلی محتویات یک جعبه ابزار خانګیست.

آرین پیچ 02155408337 – 02155417819 تماس بگیرید

لیست قیمت انواع پیچ چوبی

همانطور که گفته شد قیمت پیچ چوب بر اساس متریال استفاده شده در ساخت و سایز آن تعیین می‍شود. سایز پیچ چوب بر اساس ضخامت پیچ و طول پیچ اندازه‌گیری می‍شود. خوشبختانه امروزه تولید پیچ چوب در سایزهای مختلف انجام می‌گیرد. تفاوتی ندارد که شما دو قطعه چوب بسیار ضخیم را به هم متصل می‌کنید و یا دو ورقه نازک MDF، به راحتی می‌توانید پیچ و مهره مخصوص را یافته و فعالیت مورد نظرتان را انجام دهید.

برای اطلاع بیشتر با فروشگاه آرین پیچ تماس بگیرید .

مرکز فروش پیچ و مهره چوب در تهران

مرکز فروش پیچ و مهره در تهران

بیشترین صنایع مصرف کننده انواع پیچ و مهره در شهر های صنعتی کشور از جمله تهران قرار دارند که می توانند از طریق این مرکز نسبت به خرید عمده انواع پیچ و مهره اقدام نمایند.استانداردهای مربوط به پیچ و مهره در سالیان گذشته بر اساس استاندارد DIN که مربوط یه کشور آلمان می باشد تولید می گشتنداما پس از ارائه استاندارد جهانی ISO امروزه بیشترین تولیدات بر اساس این استاندارد به بازار عرضه می گردند.پیچ و مهره پرکاربرد در صنعت پتروشیمی بسیار زیاد بوده و دارای انواع متعدد می باشد که توسط این بازرگانی تولید شده و به فروش می رسد.در میان روش هایی چون پرچ، چسب، بست، جوش و … روش بست دادن قطعات به هم از طریق پیچ و مهره از همه کارآمد تر و بهتر می باشد.

سوالات متداول

اگر هر کدوم به این موقعیت برخوردید، به جای عوض کردن پیچ و “سوراخ تر” کردن چوب، خیلی راحت، کافیه که سوراخو با چسب چوب پر کنید و بعد همون پیچ قبلیرو تا جایی که میشه سفت کنید و تو سفت ترین حالت نگه دارید. مطمئن بشید که دو تیگه ای که به هم وصل میشوند کاملا به هم وصل هستند. مثلا با گیره یا نخ می تونید دو تیکه رو به هم وصل کنید. حالا با خیال راحت محلو ترک کنید و دوساعت بعد، برگردید. حالا پیچ ها کاملا سفت شدن و آماده استفاده هستن. تاکید می کنم، هیچ وقت از پیچ کلفت تر استفاده نکنید.

پیچ های چوب معمولا از جنس استیل ضد زنگ هستند (پیچ چوب استیل) و در بعضی مواقع با روکش زینک تولید می‌شوند که رنگ زرد یا نقره‌آبی دارد، از دیگر مواد مورد استفاده برای تولید پیچ های چوب می تواند فولاد ساده، برنج، آلومینیوم و فولادهای ویژه یا فولاد پوشیده شده با چسب باش

برای تعیین سایز پیچ های چوب یا خودکار از ۴ قطر مختلف آنها استفاده می شود که در واقع از قطر سر پیچ و طول پیچ که به صورت عدد بیان می شود برای انتخاب پیچ های خودکار استفاده می کنند.

• قطر رزوه پیچ

• قطر ریشه (قطر پیچ بدون توجه به رزوه)

• قطر سر پیچ

• قطر پایه ( قطر پایه پیچ و بالاتر از رزوه

پیچ خودکار واشر دار با استاندارد din 6901 یا iso 10510

پیچ خودکار سر خزینه با استاندارد din 97

پیچ خودکار تلگرافی din 968

پیچ خودکار آچار خور با استاندارد din 6928  یا iso 7053

پیچ خودکاربا استاندارد din 95

پیچ خودکار با استاندارد din 96

پیچ خودکار با استانداردdin 7995

پیچ خودکار با استاندارد din 7996

پیچ خودکار با استاندارد din 7997

پیچ خودکار با استاندارد din 920

پیچ خودکار با استاندارد din 7504

پیچ خودکار با استاندارد din 7516

پیچ خودکار با استاندارد din 7972

پیچ خودکار با استانداردdin 571

پیچ خودکار با استاندارد din 7982

برخلاف آنچه اکثر افراد تصور می کنند پیچ بلندتر با ضخامت کمتر کارآمد تر است.ضخامت پیچ با رزوه پیچ محاسبه می شود پس پیچ چوبی با رزوه درشت تر، ضخیم تر از همان نمره با رزوه کوچکتر است.در مقاله بالا سعی شده است راهکارهایی برای اتصال پیچ چوب با چوب ارائه شود که در نهایت منجر به افزایش ماندگاری پیچ می شود.نکته ای که بیشتر از این نکات حائز اهمیت است، جنس پیچ چوب و استانداردهای بکار رفته در آن است که توصیه می کنیم در هنگام خرید به آن توجه کنید.

فروشگاه پیچ و مهره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − چهارده =