پیچ چشمی

پیچ چشمی
ویژگی‌های محصول
نامپیچ چشمی
جنسفولادی، آلومینیوم، آهنی
اندازههمه اندازه ها موجود است
برای سفارش این محصول همین حالا قدام کنید
تصاویر محصول
توضیحات محصول

خرید پیچ چشمی

یکی از انواع پیچ و مهره پیچ چشمی است که با نام‌های دیگری مثل قلاب دینام و پیچ قلاب‌دار شناخته می‌شود. چرا به این نوع چشمی می‌گویند؟ دلیل شباهت شکل و طراحی پیچ به چشم است. اگر به مدل آن دقت کنید خواهید دید که گل پیچ حالتی دایره‌ای دارد که داخل آن خالی است؛ در واقع شکل حلقه‌مانند گل پیچ باعث می‌شود تا این نوع را پیچ چشمی بمانیم. پای پیچ دارای شیارهایی است که ممکن است فواصل آن‌ها با هم فرق کند. یعنی اگر بدنه پیچ بلند یا کوتاه باشد این مورد نیز اثر می‌پذیرد.

قلاب دینام انواع و اقسام گوناگون دارد که هر کدام برای کار خاصی ساخته شده‌اند. از انواع این پیچ می‌توان به نوع خودکار، حلقه‌ای و گوشواره‌ای اشاره کرد. در کل همه پیچ‌های چشمی برای اتصال دو قطعه به وسیله طناب یا کابل استفاده می‌شوند. مثلا اگر بخواهیم ماشینی را بکسل کنیم باید ابتدا یک پیچ چشمی را به پشت ماشین یدک‌کش متصل کنیم. برای این کار پیچ درون حفره قرار گرفته و در جایش سفت می‌شود. اگر هنگام خرید پیچ چشمی نوع محافظ کامل را خریداری کرده باشید مهره‌های آن را نیز به همراه دارید. با استفاده از مهره پیچ را محکم کنید. حالا سیم بکسل را از درون گل پیچ یا همان حلقه عبور دهید. به این نحو می‌توان بسیاری از اتصالات را به سادگی به سرانجام رسانید. البته تنها کاربرد این نوع، یدک‌کشی ماشین نیست بلکه کاربرد عمده پیچ قلاب‌دار در سازه‌هایی است که لازم است به وسیله یک چیز محکم و ثابت به هم متصل شوند. همچنین می‌توان با عبور یک تسمه از داخل حلقه کاربری آن را بسط داد و در صنایع دیگری از آن استفاده کرد. یکی از کاربردهای جالب توجه پیچ چشمی اتصالات گاوصندوق‌ها است. حتی لوسترهای خانگی نیز به وسیله این پیچ به سقف خانه وصل می‌شوند. در واقع با تهیه و استفاده از چنین پیچی می‌توانید نیروی بزرگ را به نیروی کوچک و هدفمند تبدیل کنید؛ این دقیقا همان کاری است که یک اهرم انجام می‌دهد و شما برای انجام کار مشخص، نیروی کمتری صرف می‌کنید.

اگر می‌خواهید در خانه از این پیچ استفاده کنید یا کلا هر متریالی که مانند دیوار خانه جنس نه چندان سختی دارد باید ابتدا حفره کوچکی ایجاد کنید که از قطر پیچ کمتر باشد؛ بعد از جای‌گذاری رزوه در حفره، خود به خود جا باز می‌شود اما اگر سطح مورد نظر، مانند بتن جنس بسیار سختی دارد بهتر است قطر حفره را کمی بیشتر از قطر رزوه ایجاد کنید.

پیچ قلاب‌دار در جنس‌های مختلفی به بازار خرید پیچ و مهره عرضه می‌شود اما اگر پروژه یا کاری که قصد انجام آن را دارید مهم است و به استحکامات نیاز دارد بهتر است بهترین جنس را تهیه کنید. در صورتی که پروژه به تعداد بالایی نیاز دارد بهتر است هزینه‌ها را در نظر بگیرید و جنسی را تهیه کنید که بیشترین تناسب را با حجم و کیفیت کار شما دارد. مثلا هیچ نیازی نیست در مصارف خانگی به سراغ پیچ قلاب‌دار با کیفیت صنعتی و در ابعاد بسیار بزرگ رفت. شما می‌توانید قیمت پیچ چشمی و ابعاد و جنس آن را در جدول مندرج در آرین پیچ (ابتدای همین صفحه) مشاهده کنید. 

محصولات مرتبط
پیچ شیروانی

پیچ شیروانی

پیچ شیروانی پیچ شیروانی ویژگی‌های محصول نام پیچ شیروانی جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها موجود است برای

پیچ متری

پیچ متری

پیچ متری پیچ متری ویژگی‌های محصول نام پیچ متری جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها موجود است برای

پیچ سر خزینه

پیچ سر خزینه

پیچ سر خزینه پیچ سر خزینه ویژگی‌های محصول نام پیچ سر خزینه جنس فولادی، آلومینیوم، آهنی اندازه همه اندازه ها

سبد خرید

بستن (Esc)
برای خرید تماس بگیرید

ورود

بستن (Esc)

شانزده − یک =

سایدبار Scroll To Top