خرید پیچ و مهره 12.9

پیچ و مهره 12.9 یکی از گریدبندی‌های معروف در بین پیچ و مهره است. این گرید به نسبت 8.8 و 10.6 کربن بیشتری دارد و به همین دلیل به آن پیچ و مهره گرید بالا می‌گویند. در واقع با افزودن کربن به آهن می‌توان طیف وسیعی از گریدها را ساخت اما اگر میزان کربن زیاد باشد به نوع 12.9 می‌رسیم؛ گرید 12.9 سختی بسیار بالایی داشته و مستحکم است اما در مقابل، خاصیت شکنندگی بالاتری دارد و به نسبت گریدهای پایین‌تر کم‌تر منعطف است.

 

همین حالا تماس بگیرید

شماره تماس : 02155417819
با فشردن شماره زیر همین حالا برای سفارش و مشاوره با آرین پیچ تماس بگیرید

پیچ و مهره 12.9

پیچ های شش گوش کلاس 12.9 دارای بالاترین میزان کربن و بالاترین تنسایل در بین گرید ها و کلاس های پیچ و مهره متریک هستند. پیچ خشکه 12.9 نسبت به پیچ خشکه 8.8 و 10.9 استحکام و مقاومت بیشتری دارد. به‌صورت کلی از این پیچ به‌عنوان مستحکم‌ترین پیچ خشکه یاد می‌کنند. پیچ خشکه 12.9 از جمله پرکاربردترین پیچ‌های استفاده شده در صنعت است. این پیچ معمولا در اتصالات سنگین و جاهایی که خواص مکانیکی اتصال مهم است، استفاده می‌شود. اگر میزان کربن از حدی بالاتر برود بافت پیچ خشک‌تر شده و شبیه چدن می‌شود. در این حالت میزان شکنندگی زیاد است و ممکن است پیچ یا مهره 12.9 با ضربه‌ای خرد شوند. در واقع با زیادتر شدن کربن خاصیت فلزی کمتر می‌شود.مقاومت تنسایل این مدل از عدد 1220 مگاپاسکال شروع می‌شود و مقدار تنش حداقل 1100 است.هنگام خرید پیچ و مهره 12.9 توجه داشته باشید پیچ و مهره‌هایی که با این گرید مشخص شده‌اند به اندازه 8 درصد طول خود توانایی انبساط دارند. میزان سختی گرید 12.9 را بر اساس واحد راکول می‌سنجند؛ میزان سختی برای این گرید بین 38 الی 44 راکول است. احتمالا هنگام خرید با استاندارد ASTM F568 مواجه شوید که رایج‌ترین استاندارد تولید برای پیچ و مهره 12.9 به شمار می‌رود. اگر می‌خواهید در کنار پیچ گرید 12.9 مهره بخرید باید کلاس 12 مهره را تهیه کنید.

پیچ خشکه 12.9 چیست؟

پیچ های تولید شده از این فولاد به علت مقاومت بسیار بالا در زمینه های مختلف در صنایع دریایی, صنایع غذایی ومکان‌های بسیار مرطوب استفاده می شوند. پیچ های گرید 12.9 در محیط های مرطوب دارای مقاومت پایینی هستند به همین دلیل اکثر به صورت آبکاری شده تولید می شوند. فولاد ضدزنگ از خانواده آلیاژهایی با جنس آهن است که به علت وجود عناصر شیمیایی در ترکیب آن، مقاومت این آلیاژ در برابر حرارت و زنگ زدگی بسیار زیاد است. پیچ و مهره‌های خشکه به دلیل استفاده از فولاد ضدزنگ در تولید آن‌ها، بسیار متنوع بوده و با شماره‌هایی با عنوان گرید شناخته می‌شوند.

برای سفارش کافیه تماس بگیرید.

 گفتنی است که آرین پیچ از سری فرشگاه‌های خرید پیچ و مهره است که در زمینه فروش انواع پیچ و مهره مشغول فعالیت است. شما می‌توانید با ارتباط با کارشناسان آرین پیچ محصول مورد نیاز خود را در حجم دلخواه خریداری کنید. منصفانه بودن قیمت انواع پیچ خشکه در این نمایندگی از دیگر دلایل توجه و استقبال مشتریان می‌باشد.برای خرید عمده و تعداد کم کافیست برای ثبت فاکتور با یکی از کارشناسان ما ارتباط حاصل فرمایید.

کاربرد پیچ خشکه 12.9

پیچ خشکه در ساخت انواع سازه‌ها همچون ساختمان‌ها، برج‌ها، پل‌ها، راه‌سازی، ساخت انواع ماشین آلات سبک و سنگین، خودروسازی، صنعت کشاورزی، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و… استفاده می‌شود. این پیچ و مهره های کربن فولاد 12.9 همچنین دارای خواص مکانیکی عالی هستند.

جنس پیچ و مهره 12.9

پیج و مهره شش گوش کلاس 12.9 از مواد اولیه مرغوب تولید می شود تا محصولات با بهترین کیفیت تولید شوند. علاوه بر این، کلیه استانداردها و مقررات صنعتی و قوانین و مقررات لازم در هنگام ساخت این پیچ و مهره های کربن استیل 12.9 در نظر گرفته می شود که نتیجه آن پیچ و مهره های کربن استیل 12.9 با کیفیت بالا می باشد. از نظر تنسایل پیچ های گرید 12.9 دارای تنسایل 1220مگاپاسکال است که دارای بالاترین تنسایل در بین سایر پیچ ها فولادی می باشد. بالا بودن درصد کربن در این نوع پیچ ها باعث سخت شدن پیچ و تردی آن می شود.