خرید پیچ و مهره

فروش عمده پیچ و مهره
آرین پیچ تامین کننده انواع پیچ ومهره به شکل عمده و جزئی
تولیدکننده انواع پیچ و مهره
آرین پیچ یکی از بزرگترین تولیدکنندگان داخلی انواع پیچ و مهره
Previous
Next

لیست موجودی و قیمت پیچ

nut (1)

لیست موجودی و قیمت مهره

دلایل انتخاب آرین پیچ توسط مشتریان

توضیح کوتاه راجع به پیچ و مهره

پیچ یکی از ابزار های اتصال است که هم برای اتصال موقت استفاده می‌شود مانند پیچ متری (دو سر رزوه)  یا پیچ استوانه ای و در مواردی هم برای اتصال دائم کاربرد دارند مانند پیچ های جوشی. پیچ ها دارای ویژگی های ظاهری ای هستند که معمولا بر اساس آنها طبقه بندی می‌شوند این ویژگی ها عبارتند از : قطر پیچ، طول پیچ، گل پیچ و نوع دنده و گام پیچ.

وقتی از کنار به پیچ نگاه کنیم و آن را به نحوی در برابر خود قرار دهیم که پای آن مشاهده شود می‌توانیم به سادگی قطر پیچ را اندازه‌گیری کنیم. اگر پای پیچ را یک استوانه فرض کنیم می‌دانیم که سطح مقطع آن یک دایره است. به قطر این دایره قطر پیچ گفته می‌شود. هر چه قطر پیچ بزرگ‌تر شود پای پیچ ضخیم تر خواهد شد.طول پیچ به ارتفاع استوانه گفته می‌شود. یعنی اگر نوک پیچ نقطه «الف» باشد و گل پیچ نقطه «ب» در نظر گرفته شود، فاصله بین «الف» تا «ب» را طول پیچ می‌گوییم. البته بنابر بعضی از نیازها دو طول برای پیچ تعریف می‌شود. طول دیگر صرفا به فاصله نوک پیچ تا گل آن تعلق دارد و اندازه گل از طول کلی کسر می‌شود. پیچ‌ها طول‌های بسیار گوناگونی دارند و از میلی‌متر تا چندین سانتی‌متر موجود هستند.

در قسمت‌های قبل با عبارت «گل پیچ» بسیار برخورد کردید و احتمالا از خود پرسیدید که این عبارت به چه معنا است. گل پیچ با عناوین دیگری مثل سر پیچ نیز شناخته می‌شود و به معنای بخشی از پیچ است که از قسمت بدنه (از نظر طراحی، ابعاد و فاز) جدا شده و گویی یک تاج بر سر پیچ است.وقتی به پیچ نگاه کنید متوجه این نام‌گذاری می‌شوید. از نوک پیچ تا گل ابعاد متغیر هستند. در بخش بدنه استوانه‌ای با قطر ثابت وجود دارد ولی گل پیچ با تغییر ناگهانی قطر (معمولا زیاد شدن قطر) به یک جسم پهن‌تر تبدیل می‌شود. در واقع وقتی به پیچ نگاه می‌کنیم مثل این است که از دو بخش تشکیل شده است.گل پیچ طراحی‌های مختلفی دارد چرا که با استفاده از این بخش می‌توانیم پیچ را باز و بسته کنیم. یعنی بسته به کاربرد هر پیچ طراحی گل آن نیز تغییر می‌کند. ممکن است سر کاملا صاف و تخت باشد اما در نوع دیگر برآمدگی در آن به وجود آید. در مدل‌های معروفی مانند پیچ‌های دو سو یا چهار سو به خوبی مشاهده می‌شود که گل پیچ بدون طراحی رها نشده و دارای شیارهایی برای سهولت استفاده است. ممکن است درون گل، حفره‌ای عمیق‌تر از شیار ایجاد شود که به این نوع پیچ آلن گفته می‌شود. قیمت پیچ و مهره بر اساس طراحی گل پیچ تغییر کرده و البته نوع مهره‌ای را که برای آن استفاده می‌شود نیز دستخوش تغییراتی می‌کند.

خرید پیچ و مهره
پیچ آچارخور استوانه ای
پیچ و مهره
پیچ و مهره گالوانیزه

در هنگام خرید پیچ و مهره به این نکات نیز توجه داشته باشید

علاوه بر گل پیچ، نوک آن نیز دارای طراحی‌های مختلفی است. معمولا مدل های ماشینی، خودکار و مته ای، گرد و نوک تیز در بازار فراوان تر از دیگر موارد یافت می شوند. بعضی از پیچ ها دارای پوششی در نوک خود هستند که به این موارد استاد بولت گفته می شود. قیمت پیچ و مهره بر اساس شکل نوک پیچ متغیر است.

مورد بعدی درباره طراحی پیچ نوع دنده و گام رزوه است. ابتدا درباره گام صحبت می‌کنیم؛ همان طور که می‌دانید رزوه به همان شیارهای روی بدنه پیچ گفته می‌شود. برای این که پیچ با مهره محکم شود وجود رزوه‌ها ضروری است اما رزوه‌ها تنها شیارهایی ساده نیستند بلکه دارای دو مشخصه اصلی گام و نوع هستند.

رزوه توسط ماشین و دستگاه‌های برش ایجاد می‌شود و روی بدنه به صورت مارپیچی قرار می‌گیرد. برای این که پیچ به سمت بالا یا پایین حرکت کند ایجاد یک شیب در شیار ضروری است. نحوه برش هم به این شکل است که پیچ روی یک محور می‌چرخد و دستگاه برش به سرعت روی آن چرخیده و شیار ایجاد می‌کند. بد نیست بدانید که نوع دستگاه، هزینه‌های ساخت، ایجاد رزوه‌ها با شکل یا تکنولوژی خاص و بعضی از فاکتورهای دیگر می‌توانند در قیمت پیچ و مهره تاثیر بگذارند و باعث اختلاف قابل توجه قیمت‌ها شوند.

انحراف از زاویه افق شیبی در رزوه‌ها به وجود می‌آورد و میزان سرعت چرخش پیچ، گام رزوه را تعیین می‌کند. اگر سرعت چرخش محور کم باشد گام رزوه زیاد می‌شود و اگر سرعت زیاد شود فاصله بین شیارها کم خواهد شد. در واقع گام رزوه همان فاصله بین هر شیار است که توسط میزان سرعت چرخش محور تعیین می‌شود. بعد از توضیح درباره گام رزوه به سراغ اندازه و نوع آن می‌رویم. نوع رزوه بر اساس دستگاه برش مشخص می‌شود. اگر برنده الگوی خاصی داشته باشد عمق و شکل رزوه بر اساس آن ایجاد می‌شوند. مثلا بعضی از شیارها سطحی هستند اما بعضی دیگر عمیق بریده شده‌اند. همچنین ممکن است شکل برش نیز متفاوت باشد و به صورت مثلث، ذوزنقه یا گرد ایجاد شود.

مکمل های اتصال پیچ و مهره

معمولا در اتصالات پیچ به تنهایی استفاده نمی شود و نیاز به مکملی به اسم مهره دارد که با چرخاندن، پیچ داخل آن محکم می‌شود. پیچ و مهره از جنس های مختلفی هستند و نوع ماده سازنده آنها می‌تواند متفاوت باشد برای مثال ما ممکن است با توجه به نیازمان از پیچ و مهره خشکه (فولادی)،پیچ و مهره استیل و یا حتی پیچ و مهره پلاستیکی استفاده کنیم.

 همچنین برای بالاتر بردن کیفیت اتصال و جلوگیری از باز شدن پیچ بین پیچ و مهره و قطعه قرار می‌گیرد. واشر ها ورقه هایی هستند که معمولا از جنس فلز و بعضا پلاستیکی اند که با افزایش اصطحاک از باز شدن اتصال جلوگیری میکنند در واقع واشر باعث پخش بار در سطح بزرگتری می‌شود که در نتیجه باعث کاهش سایش و پارگی و همچنین شل شدن پیچ شما به مرور زمان می‌شود.

انواع مختلفی از پیچ و مهره و واشر وجود دارند که در صنایع و ساخت و ساز های مختلف استفاده می‌شوند . شرکت آرین پیچ بعنوان مرکز فروش پیچ و مهره در ایران موجودی کاملی را برای خرید پیچ و مهره کیلویی به شکل عمده و یا جزئی در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد که در ادامه مطلب به آنها می پردازیم. نکته حائذ اهمیت این است که در صورت تمایل شما شرکت ما علاوه بر امکان خرید پیچ و مهره، سفارش ساخت پیچ و مهره را نیز قبول می‌کند اما باید در نظر داشت برای ساخت محصول به اطلاعات دقیقی نیاز است که باید به صورت کامل در اختیار تیم تولیدی ما قرار گیرد.شما میتوانید با ارسال تصاویر کالای مورد نظر و استفاده از کولیس ، اعلام دقیق ابعاد یا ارسال نقشه ی مهندسی برای ما این اطلاعات را در اختیار تیم تولید قرار دهید .لازم به ذکر است که برای تکمیل فرآیند ثبت سفارش در این بخش و اجرای دقیق اتود ساخت مورد نظر شما باید از طریق راه های ارتباطی با کارشناس تولید خود در تماس باشید.

خرید پیچ و مهره
پیچ و مهره 8.8

خرید پیچ و مهره بر اساس گرید

پیچ و مهره بر اساس گرید خود مشخص می‌شوند. گرید و کلاس به ما درباره شیوه استفاده از پیچ و مهره، نوع ابزاری که در کنار آن‌ها باید استفاده شود، شرایط محیطی مناسب و میزان مقاومت در برابر تنش خبر می‌دهند. در نتیجه لازم است تا قبل از خرید پیچ و مهره درباره گریدبندی آن‌ها تحقیق کنیم. در ادامه می‌خواهیم به بررسی سه مورد از مهم‌ترین گریدهای بازار بپردازیم.

پیچ و مهره 8.8

پیچ و مهره 10.9

پیچ و مهره 12.9

قیمت پیچ و مهره

همین حالا تماس بگیرید

شماره تماس : 55417819
با فشردن شماره زیر همین حالا برای سفارش و مشاوره با آرین پیچ تماس بگیرید

خرید پیچ و مهره بر اساس جنس

یکی از فاکتورهای اساسی در انتخاب و خرید پیچ و مهره‌ها بررسی جنس آن‌ها است. برای راهنمایی بیشتر شما در خرید پیچ و مهره بر اساس جنس قصد داریم تا درباره سه جنس پرتقاضای خشکه، استیل و پلاستیکی توضیحاتی ارائه دهیم. در ادامه به همین موضوع می‌پردازیم.

خرید پیچ و مهره استیل

امروزه پایه بسیاری از موادی که در حال استفاده آن‌ها هستیم آهن است اما به دلیل وجود بعضی از ضعف‌ها آهن را با سایر فلزات ترکیب کرده یا آبکاری می‌کنند. آبکاری به فرایندی گفته می‌شود که طی آن یک روکش از فلز دیگر روی فلز اصلی (در اینجا آهن) قرار می‌گیرد. با قرار دادن روکش فلز کروم روی آهن، محصولی به اسم استیل به وجود می‌آید.

استیل آلیاژی از آهن است و یک جنس فولادی به حساب می‌آید اما به دلیل وجود درصد خاصی از فلز کروم (دقیقا 10.5 درصد) از این ترکیب با نام استیل یاد می‌شود. در پیچ‌ها و مهره‌ها بسیار شاهد استفاده جنس استیل هستیم اما دلیل این کاربرد وسیع در چیست؟

خرید پیچ و مهره استیل

خرید پیچ و مهره خشکه

هنگام خرید پیچ و مهره با الفاظی مانند خشکه یا فولادی برخورد خواهید کرد. شاید این موضوع شما را سردرگم کند اما باید گفت که دو عبارت فولادی و خشکه به عنوان دو معادل به کار می‌روند و تفاوتی با هم ندارند. پس وقتی از پیچ و مهره خشکه صحبت کردیم در واقع داریم از جنس فولادی سخن به میان می‌آوریم.

همان طور که قبلا گفتیم پایه بسیاری از مواد آهن است. فولاد نیز یکی از همین موارد بوده و معروف‌ترین آلیاژ آهن شناخته می‌شود. اگر آهن و کربن را با هم ترکیب کنیم آلیاژهای گوناگونی حاصل می‌شوند که یکی از آن‌ها فولاد است اما با این تفاوت که درصد کربن موجود در ترکیب، نسبت به سایر آلیاژها بیشتر بوده و فولاد به همین دلیل سرسختی بیشتری دارد. کربن میزان نرمی آهن را اصلاح می‌کند؛ بنابراین هر چه قدر درصد کربن بیشتر شود سفتی و استحکام محصول افزایش می‌یابد.

تصور رایجی که در هنگام خرید پیچ و مهره خشکه وجود دارد این است که جنس آن مقاومت کمتری داشته و زنگ می‌زند اما باید گفت که فولادها نیز انواعی دارند؛ یکی از انواع فولاد، نوع ضدزنگ آن است. پیچ و مهره خشکه مقاومت بیشتری نسبت به آهن خالص دارد و بسیار محکم است. همچنین عوامل اکسیدکننده مانند رطوبت هوا نمی‌توانند باعث زنگ‌زدگی آن شوند.

خرید پیچ و مهره خشکه

خرید پیچ و مهره پلاستیکی

معمولا وقتی به سراغ پیچ و مهره می‌آییم که می‌خواهیم اتصالی قوی و پایدار ایجاد کنیم اما آیا ایجاد چنین اتصالی با خرید پیچ و مهره پلاستیکی امکان‌پذیر است؟ در پاسخ می‌گوییم بله؛ بر خلاف نظر اولیه، پلاستیک می‌تواند حتی محکم‌تر از آهن باشد. پلاستیک‌ها پلیمری از کربن هستند و هزاران نوع دارند. بعضی از پلاستیک‌ها منعطف و ضعیف هستند اما بعضی مقاومتی بیش از فولاد دارند!

پیچ و مهره‌های پلاستیکی مواقعی به کار می‌روند که عایق‌کاری در اولویت باشد. یعنی اگر نخواهیم گرما یا سرما از طریق فلزات به سایر قطعات منتقل شوند از جنس پلاستیک استفاده می‌کنیم. این موضوع یک مزیت دیگر دارد آن هم این که پیچ پلاستیکی در دما و شرایط محیطی متغیر کمتر از جنس فلزی تغییر کرده و منقبض یا منبسط می‌شود. انواعی از پلاستیک‌ها مقاومت حرارتی بسیار بالایی دارند و می‌توانند در دماهای بالا پایدار باقی بمانند. در دماهای بسیار پایین نیز مقاوم بوده و کمتر دچار یخ‌زدگی می‌شوند.

از دیگر ویژگی‌های جالب پیچ و مهره پلاستیکی می‌توان به وزن سبک، قیمت ارزان، تنوع بالا و تولید آسان آن اشاره کرد. اگر می‌خواهید در یک محیط مرطوب از پیچ استفاده کنید می‌توانید خرید پیچ و مهره پلاستیکی را در اولویت خود قرار دهید چرا که دیگر خبری از زنگ‌زدگی و پوسیدگی نیست و خیال‌تان از بابت آینده راحت است.

خرید پیچ و مهره

همین حالا تماس بگیرید

شماره تماس : 55417819
با فشردن شماره زیر همین حالا برای سفارش و مشاوره با آرین پیچ تماس بگیرید

خرید پیچ و مهره بر اساس گل

تنها جنس پیچ مهم نیست بلکه هنگام خرید باید حواس‌تان به نوع پیچی که می‌خرید نیز باشد. هر پیچ طراحی ویژه‌ای دارد که کاربری آن را متمایز می‌کند. با استفاده از راهنمای خرید پیچ و مهره بر اساس گل که در ادامه آورده‌ایم می‌توانید خریدی به‌صرفه و متناسب با نیاز خود را تجربه کنید.

خرید پیچ و مهره آلن خور

پیچ آلن از جمله پرکاربردترین و معروف‌ترین پیچ‌ها است و گلی شبیه به یک شش‌ضلعی دارد. به دلایلی برخی ترجیح می‌دهند از پیچ آلنی استفاده کنند اما در مواردی این موضوع انتخاب فرد مصرف‌کننده نیست بلکه هیچ چاره‌ای جز خریدن پیچ‌ آلن خور وجود ندارد. به همین دلیل است که از این پیچ به عنوان یکی از کاربردی‌ترین موارد یاد می‌کنیم چرا که به سادگی مشکلات پیچیده‌ای را با طراحی جالبی که دارد برطرف می‌کند.

پیچ آلن گل سر شش‌گوش دارد و این شکل به صورت یک فرورفتگی ایجاد شده است. در واقع زوایای گل پیچ داخلی هستند و هیچ زاویه‌ای در قسمت بیرونی وجود ندارد. لبه‌های بیرونی پیچ گرد و دایره‌ای شکل است. گاهی برای این که کار با دست آسان شود روی محیط گل پیچ شیار ایجاد می‌کنند. طراحی پیچ آلن باعث شده است تا آچار خاصی برای آن ساخته شود؛ به این آچار نیز آلن می‌گویند.

موقع خرید پیچ و مهره آلن خور باید حتما به موضوع گل پیچ دقت کنید چرا که انتخاب اشتباه سبب می‌شود تا نتوانید از پیچ استفاده کنید. با خرید پیچ آلن می‌توانید مشکلات زیادی را حل کنید اما بدون کمک گرفتن از آچار آلن عملا استفاده از پیچ و مهره آلن غیرممکن می‌شود.

پیچ سر خزینه

همین حالا تماس بگیرید

شماره تماس : 55417819
با فشردن شماره زیر همین حالا برای سفارش و مشاوره با آرین پیچ تماس بگیرید

خرید پیچ و مهره خروسکی

پیچ و مهره خروسکی طراحی پیچیده‌ای ندارند اما شکل مهره تغییراتی در کاربرد آن‌ها ایجاد می‌کند. پیچ یک استوانه شیاردار یا رزوه‌دار است که به کمک دست باز و بسته نمی‌شود. برای این که بتوانیم این نوع پیچ را به کار ببندیم باید از مهره خروسکی استفاده کنیم. مهره در پیچ و مهره خروسکی مانند یک دستگیره برای باز و بسته کردن پیچ است چرا که طراحی آن شبیه تاج خروس بوده و دارای دو لبه بلند برای آسان شدن کار با دست است.

علاوه بر مواردی که در بالا گفتیم وجود پیچ و مهره خروسکی اتصال قطعات را مطمئن‌تر از قبل کرده و سبب می‌شود تا پیچ محکم به محل مربوطه وصل شود به همین دلیل است که خرید پیچ و مهره خروسکی نوصیه می‌شود. همچنین وجود دو دستگیره روی مهره کمک زیادی به حرکت و چرخش سریع آن می‌کند. از پیچ و مهره خروسکی در لوازم باشگاه‌های بدن‌سازی، لوازم خانگی و ماشین آلات سنگین استفاده می‌کنند.

دلیل این که پیچ و مهره خروسکی را در بخش گل پیچ طبقه‌بندی کردیم این است که پیچ اصلا گل ندارد! به همین دلیل لازم دانستیم تا یادآوری کنیم خرید مهره خروسکی بدون در نظر گرفتن شکل گل پیچ می‌تواند به هزینه‌های بعدی و اضافی منجر شود.

همین حالا تماس بگیرید

شماره تماس : 55417819
با فشردن شماره زیر همین حالا برای سفارش و مشاوره با آرین پیچ تماس بگیرید

خرید پیچ و مهره استاد بولت

پیچ و مهره استاد بولت یکی از خاص‌ترین پیچ‌ و مهره ها در بازار است چرا که با اضافه شدن یک قطعه به طراحی این پیچ، دستاوردهای دور از انتظاری به ثبت رسیده‌اند. در واقع وجود یک روکش یا رولپلاک روی پیچ استاد بولت باعث می‌شود تا یکی از بادوام‌ترین پیچ‌ها به وجود آیند و مصرف آن در صنایع سنگین رواج پیدا کند. به عنوان ذکر یک نمونه در صنعت بتن‌ریزی استفاده از استاد بولت‌ها شایع است و حتی نمی‌توان جایگزین دیگری برای آن پیدا کرد.

شکل گل سر پیچ استاد بولت شباهت زیادی به نمونه قبلی دارد؛ یعنی گلی در کار نیست اما وجود روکش باعث می‌شود تا کاربرد آن هر جایی امکان‌پذیر نباشد. پس اگر می‌خواهید خرید پیچ و مهره استاد بولت داشته باشید حتما این نکته را در نظر داشته باشید که قرار است با یک استوانه رزوه‌دار سر کار داشته باشید.

انتهای یک سمت استوانه دارای روکش خواهد بود اما می‌توان از قرار دادن روکش صرف نظر کرد. استاد بولت‌ها از هر دو سمت بدون برآمدگی یا فرورفتگی هستند و این موضوع کار با مهره‌ها را آسان‌تر می‌کند. خرید پیچ و مهره استاد بولت معمولا برای کارهای سنگین انجام می‌شود اما در مواردی استفاده عادی و غیرسنگین نیز ممکن است.

خرید پیچ و مهره

همین حالا تماس بگیرید

شماره تماس : 55417819
با فشردن شماره زیر همین حالا برای سفارش و مشاوره با آرین پیچ تماس بگیرید

لیست قیمت و راهنمای خرید پیچ

همانطور که گفته شد، پیچ ها قطعه استوانه ای هستند که شیارهای مارپیچ (رزوه) بر روی بدنه آن باعث وارد شدن پیچ به داخل سطوح می شود و نیز دارای قسمتی هستند که سر پیچ یا گل پیچ نامیده می‌شود این بخش جایی است که نیروی مورد نیاز برای بستن و باز کردن پیچ به شکل گشتاور به آن وارد می‌شودپیچ ها در انواع و اشکال مختلفی تولید می شوند که موارد استفاده گسترده ای در اغلب صنایع دارند.

درست است که پیچ‌ها و مهره‌ها کاربرد وسیعی در صنعت دارند اما مسلما هر کدام هزینه‌ای برای پیمان‌کار دارند و این هزینه ثابت نیست. قیمت پیچ و مهره بر اساس تمام فاکتور‌های اندازه و ابعاد، طراحی و مهندسی، هزینه‌های ساخت، تکنولوژی مورد استفاده در ساخت و تولید، فرایند عرضه و تقاضا، جنس و کاربرد تعیین می‌شود.

پیچ ها با توجه به استحکام آنها با استفاده از دو عدد که با یک نقطه از هم جدا شده اند درجه بندی می شوند. این درجه اغلب روی سر نوشته می شود. نقطه اعشار نیست بلکه به عنوان یک جداکننده عمل می کند. عدد اول استحکام کششی نهایی (UTS) بر حسب MPa تقسیم بر 100 و عدد دوم نسبت استحکام تسلیم به استحکام کشش نهایی است. کلاس های رایج 5.8، 8.8، 12.9 و 10.9 هستند. به عنوان مثال، پیچ با درجه UTS 8.8  باری که تحمل می‌کند، 800 مگاپاسکال و در 80 درصد این مقدار (640 مگاپاسکال) تسلیم می شود.

آرین پیچ با داشتن موجودی کاملی از پیچ ها آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز می‌باشد.شما می‌توانید برای خرید عمده پیچ و مهره، طلاع از موجودی و یا سفارش ساخت و مراجعه به لیست قیمت پیچ و خرید پیچ و مهره ای که در نظر دارید با ما تماس بگیرید.

خرید پیچ و مهره
پیچ شش گوش با استحکام کشش نهایی 8.8

همین حالا تماس بگیرید

شماره تماس : 55417819
با فشردن شماره زیر همین حالا برای سفارش و مشاوره با آرین پیچ تماس بگیرید

لیست قیمت و راهنمای خرید مهره

شاید هنگام خرید پیچ و مهره برای شما سوال شده باشد کارایی مهره چیست؟ مهره قطعه ای گرد یا چندضلعی است که داخل آن رزوه شده است. مهره‌ها ابزاری کمکی برای پیچ‌ها هستند تا به وسیله آنها پیچ‌ها محکم‌تر در مسیر پیچش خود بسته شوند. پیچ و مهره اصطلاحاً با حالت نری و مادگی درون هم چفت می‌شوند. رزوه و شیار پیچ‌ها باید  با رزوه و شیار مهره‌ها متناسب باشند تا باعث چرخش درست پیچ داخل مهره شود.

رایج ترین نوع مهره، مهره شش گوش است. این یک شکل بیرونی شش ضلعی برای صفحه ابزار دارد تا هنگام بستن، گشتاور اعمال شود. شاید برای شما سوال شود که گشتاور چیست؟

عاملی است که باعث چرخش قطعه می‌شود، همان‌گونه که نیرو باعث حرکت جسم می‌شود. به عبارت دیگر، اثر گشتاور در حرکت چرخشی، مانند اثر نیرو در حرکت انتقالی است.

برای مثال، برای باز کردن در، نیرویی که به وسیله دستگیره (عمود بر در) به آن وارد می‌کنیم تا در به دور محور چرخش خودش یا به زبان عامیانه همان لولا، بگردد نیروی گشتاور می‌باشد.حال به ادامه مطلب بپردازیم؛

برای ایجاد یک اتصال ایمن، این نوع مهره معمولاً به گشتاور اعمال شده برای ایجاد نیروی محوری متکی است. این نیروی محوری باعث اصطکاک کافی در رزوه ها می شود تا از باز شدن مهره جلوگیری شود. نیروی گشتاور ایجاد شده بین سر پیچ و مهره وارد می‌شود و باعث فشرده شدن قطعات در حال بسته شدن می‌شود. نیجه این که مهره عضو جدا نشدنی اتصال پیچ و مهره می‌باشد و در صورت تمایل به سفارش در نظر داشته باشید که شرکت ما علاوه بر انواع پیچ پکیج کاملی از انواع مهره را نیز در اختیار مشتریان به شکل عمده و جزئی قرار می‌دهد.شما میتواند با استفاده از لیست قیمت مهره های ما نسبت به خرید پیچ و مهره مد نظر خود اقدام کنید.

خرید پیچ و مهره

سوالات متداول

 تنها کافیست با شماره موجود در صفحه (02155417819) تماس حاصل فرمایید

بله؛ ساخت انواع پیچ و مهره به شکل سفارشی در تولیدی پیچ و مهره ما امکان پذیر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

سبد خرید

بستن (Esc)
برای خرید تماس بگیرید

ورود

بستن (Esc)

3 + هجده =

Scroll To Top